Jak powstaje Earhtcore: Shattered Elements – polska gra karciana w sosie fantasy

Na kanale wrocławskiego studia Tequilla Games, pracującego aktualnie nad mobilną karcianką „Earthcore: Shattered Elements”, wystartowała seria filmików prezentujących kulisy prac nad wspomnianą produkcją.

Według założeń twórców filmów, dzięki którym fani zapoznają się z kulisami prac nad mobilką, wstępnie pojawić ma się pięć. W pierwszym nieco więcej dowiedzieć się możemy o mechanice rozgrywki i jej ewolucji, w kolejnych wersjach rozwojowych:

http://www.youtube.com/watch?v=Ol3_ArmDYuI

W następnych odcinkach przyjrzymy się bliżej takim aspektom, jak oddanie graczom możliwości samodzielnego tworzenia kart do gry czy konsekwencjami takiego czynu, z którymi muszą się zmierzyć programiści. Twórcy opowiedzą również o pisaniu fabuły kampanii dla jednego gracza, poszukiwaniach kierunku artystycznego czy tworzeniu efektownych ilustracji. Więcej nie zdradzę, aby nie psuć niespodzianki…

W obsadzie materiałów filmowych wystąpią członkowie zespołu developerskiego, osoby współpracujące ze studiem Tequila Games, między innymi Michał Oracz, znany i ceniony polski twórca („Neuroshima Hex”) i systemów RPG („Monastyr”) oraz Tomasz „Morano” Jędruszek, malarz cyfrowy odpowiedzialny za powstanie kart do „Magic: The Gathering” i „A Game of Thrones”.

Gra zadebiutuje na rynku już w tym miesiącu. Na początku zagości na urządzeniach wyposażonych w system iOS (iPhone, iPad), by w późniejszym etapie trafić na komputery osobiste oraz sprzęt z Androidem na pokładzie.

Więcej informacji o grze zaczerpnąć możecie z oficjalnej strony „Earthcore: Shatered Elements” i facebookowego profilu studia.

Źródło: Tequila Games

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...