You are here
[MWC 2015] Acer nie zachwycił Wydarzenia 

[MWC 2015] Acer nie zachwycił

Z czym kojarzy się Acer? Z całą pewnością nie są to smartofny, ale tajwański producent próbuje zaistnieć również w tym światku. Na Mobile World Congress pokazał nowe modele swoich słuchawek.
 
acer 750x300 1
 
Zacznijmy od tych, które prawdopodobnie nie zyskają większego poklasku. Tani, ale niezbyt hojnie wyposażony Acer Liquid Z220, pojawić ma się na rynku już w marcu. Będzie kosztował mniej niż 400 złotych, co widać w podzespołach. Dwurdzeniowy procesor Snapdragon 200 (1,2 GHz), 1 GB RAM i 8 pamięci zewnętrznej. Za to będzie istniała możliwość obsługi dwóch kart SIM, a telefon będzie działał na najnowszym Androidzie.
Podobnie wygląda sytuacja z Liquid Z520, który w przeciwieństwie do swojego 4-calowego konkurenta (800×480 px), ma już czterordzeniowy procesor MediaTek o częstotliwości 1,3 Ghz. Ekran ma 5 cali i rozdzielczość 854×480 px. Również aparat jest na przyzwoitym, bo 8 MP poziomie (Z220 tylko 5 MP). Dodatkowo głośniki DTS Studio Sound, a kamerę będzie można uruchamiać poleceniem głosowym. Co ciekawe, Z520 będzie operował na systemie  KitKat 4.4. Cenowo też nie przesadzono, Liquid Z520 ma kosztować około 500 zł, a na półkach powinien pojawić się w kwietniu.
Najciekawiej wygląda Acer Liquid Jade Z. Rozdzielczość HD (1280×720 px) na 5-calowym wyświetlaczu ma prezentować się jeszcze lepiej niż dotychczas. Wykorzystano technologię Zero Air Gap, która zapewnia minimalne odbijanie promieni słonecznych od powłoki. Największe wrażenie jednak robi procesor. 64-bitowy czterordzeniowy procesor MediaTek. Wprawdzie to tylko 1,5 GHz, ale powinien dać radę udźwignąć podstawowe zadania stawiane przed smartfonem (pomoże w tym 1 GB RAM pamięci). 13 MP aparat oraz przedni z 5 MP to też niezbyt porażające wartości, ale zważywszy na to, że Jade Z ma kosztować ok. tysiąca złotych, nie można wymagać zbyt wiele. Martwi jeszcze akumulator o pojemności zaledwie 2000 mAh, ale jak długo będzie działać wykażą dopiero testy.
 
acer 750x300 2
Acer stworzył ciekawą, niskobudżetową serię. Jednak rynek z tego segmentu jest już mocno upakowany i nie wróżymy producentowi sukcesu. Choć kto wie, może w użytkowaniu Liquidy nas czymś zaskoczą.
Źródła: acer.pl
Fot: jw., youtube.com

Related posts

Leave a Comment