You are here
Konkurencja dla Project Ara News 

Konkurencja dla Project Ara

Wiele osób nie może się doczekać pierwszego modularnego smartfonu. Już w przyszłym roku powinniśmy zobaczyć Project Ara, ale nie tylko! Alternatywą dla urządzenia od Google ma być PuzzlePhone.

puzzle

Pomysłodawcy PuzzlePhone’a korzystają ze wsparcia społeczności i uruchomili swoją kampanię w programie Indiegogo. Kwota jaką musi zainwestować jeden użytkownik to minimum 299 euro. Co za nią otrzyma? Telefon w częściach, a dokładnie 5-calowy wyświetlacz LCD wraz z głośnikami i ramką. Te trzy komponenty tworzą w sumie stelaż dla telefonu. Drugim elementem jest procesor oraz aparat fotograficzny. Trzecim klockiem układanki jest bateria wraz z niezbędną elektroniką. Na chwilę obecną wiadomo, że PuzzlePhone będzie napędzany 8-rdzeniowym procesorem, ale nie wiadomo jakiego producenta. Ekran wyświetlać ma obraz w rozdzielczości FullHD. Na pokładzie znajdzie się również 3 GB pamięci operacyjnej. Tylny aparat fotograficzny wyposażono w 12-megapikselową matrycę. W przedniej kamerze zastosowano 5-megapikselowy obiektyw. W zależności od kwoty jaką wpłacimy, otrzymamy adekwatną wersję. Najtańszy wariant za 299 euro ma dysk o pojemności 16 GB z plastikowym wykończeniem, a za 399 dostaniemy 32 GB pamięci na dane i metalową obudowę. Inwestując 699 euro dostaniemy 64 GB na własne piliki, a telefon będzie wykonany z miedzi.

Pierwsze sztuki PuzzlePhone’a trafią do klientów we wrześniu przyszłego roku. Jest to ciekawa alternatywa dla Project Ara. Myślę, że smartfon od Google będzie miał lepsze wsparcie oraz większą ilość podzespołów do wymiany, ale mimo to, ten modularny smartfon jest naprawdę ciekawym urządzeniem. Uważam, że warto wspierać takie inicjatywy jak PuzzlePhone, ponieważ to jest przyszłość urządzeń mobilnych, a w to opłaca się inwestować.

źródło: indiegogo

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment