Już 21 stycznia odbędzie się konferencja Microsoftu poświęcona Windows 10

„Windows 10: The next chapter” – tak gigant z Redmond zatytułował specjalny event, na którym to najprawdopodobniej zamierza zaprezentować nową wersję rozwojową swojego OSu. Czy tym razem będziemy mieli do czynienia z edycją konsumencką, a nie jak wcześniej skierowaną do klienta korporacyjnego oraz deweloperów?

Windo1044

Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero 21 stycznia, lecz jest niemal pewne, że Microsoft pokaże i udostępni wtedy Windows 10 Consumer Preview, czyli wersję beta najnowszego systemu. Naturalnie osoby, które zdecydowały się przystąpić do programu Windows Insider, już wcześniej mogły zapoznać się z Technical Preview. Niestety, wspomniany build prezentował okienka w bardzo wczesnej wersji rozwojowej, a co za tym idzie pozbawiony był wielu istotnych oraz wyczekiwanych funkcji. Testowa edycja konsumencka może to zmienić.

Szczegóły prezentacji pozostają na razie tajemnicą, choć znane z trafności źródła przecieków podają, że w nowej wersji zagości asystent głosowy Cortana. Szczytem marzeń byłaby sytuacja, w której Microsoft zdradzi więcej na temat mobilnych okienek, lecz w mojej ocenie jest na to po prostu za wcześnie.

Z pewnością nowości, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć, nie ograniczą się do dwóch wymienionych wyżej. Liczę na to, że Microsoft zwyczajnie mnie zaskoczy, co skutecznie czyni od objęcia stanowiska Dyrektora Generalnego przez Satya Nadella.

Źródła: Microsoft, NeoWin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...