kiosk

Kiosk Google Play – już wiemy dlaczego korporacja zrezygnowała z reader’a.

Nowa aplikacja giganta z Mountain View to nic innego jak agregator newsów, miejsce które ma zastąpić zamknięty w czerwcu czytnik RSS. Czy produkt jest wart naszej uwagi i czasu jaki będziemy musieli poświęcić na zapoznanie się z nowym rozwiązaniem?

kiosk

Wszystko zależy od tego w jaki sposób korzystaliśmy z poprzedniego agregatora treści. Jeśli było to okazjonalne mobilne narzędzie, gdzie oprócz zdefiniowanych przez nas kanałów, wybór tematów opierał się na naszej aktywności, Kiosk Google Play jest świetnym rozwiązaniem. Działa na podobnej zasadzie co Flipboard – wygodny „gazetowy” styl, zapewniający czytelność oraz przejrzystość treści.

Osoby dla których RSS’y były narzędziem pracy będą zawiedzone nową aplikacją. Możliwości dodawania oraz edycji źródeł zostały uproszczone do minimum. Całe szczęście, że mamy tutaj chociaż opcję „zakładka”, która pozwala zachować artykuł na później. Minusem aplikacji jest z pewnością jest ograniczona użyteczność. Produkt jest dostępny jedynie dla posiadaczy smartfonów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Zapomniano, lub celowo pominięto aplikację webową, co dla mnie dyskwalifikuje na starcie opisywane kiosk.

Na tę chwilę aplikacja zachwyciła mnie jedynie przyjemnym interfejsem, lecz reszta kuleje. Mimo to, zamierzam zatrzymać ją na urządzeniu przez pewien czas. Może w przeciągu kilku tygodni moje zdanie ulegnie zmianie.

Aplikacja jest dostępna za darmo w  Google Play.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...