You are here
Olloclip – zmienne obiektywy do przenośnych urządzeń Apple’a Sprzęt 

Olloclip – zmienne obiektywy do przenośnych urządzeń Apple’a

W dobie smartfonów, aparaty kompaktowe (tzw. małpki) powoli tracą sens istnienia. Coraz doskonalsze osiągnięcia w dziedzinie optyki aparatu w telefonach komórkowych pozwalają nie tylko zwykłemu Kowalskiemu na zrobienie satysfakcjonujących go zdjęć, ale i profesjonaliści zaczynaj powoli doceniać uroki, tych urządzeń.

Zmienny obiektyw – Olloclip – dedykowany sprzętom z logo nadgryzionego jabłka za zadanie ma poprawić jakość zdjęć i filmów z telefonu iPhone lub iPoda touch. Pomysł na ten wynalazek znalazł drogę do realizacji na Kickstarterze. Pierwsza wersja posiadała trzy obiektywy, nowa została wzbogacona, o jeden dodatkowy.

Świat w obiektywie

Montaż zestawu Olloclip jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy nałożyć obiektyw na róg iPhone’a, w miejscu gdzie znajduje się sprzętowy okular i cieszyć się poprawioną jakością zdjęć i filmów. Rozwiązanie takie jest o tyle dobre, że nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. I tak w komplecie otrzymujemy:

  • obiektyw „Rybie Oko” (Fisheye) – obiektyw fotograficzny o wadzie optycznej, objawiającej się w tym przypadku beczkowatymi zniekształceniami obrazu. Dzięki temu okularowi będziemy w stanie zarejestrować 180-stopniowe pole widzenia,
  • obiektyw szerokokątny (Wide-angle) – jest wymagany, gdy potrzebujemy nawet dwukrotnie szerszego kąta widzenia niż zakres, który oferuje nam standardowo iPhone,
  • obiektyw Makro (Macro) – służy do wykonywania zdjęć, na których obiekt fotografowany jest w naturalnych rozmiarach lub powiększony do 10, 15 razy. Aby najlepiej odwzorować model, który chcemy uwiecznić, zdjęcia powinniśmy wykonywać maksymalnie w odległości 12-15 mm od soczewki aparatu.

W przypadku nagrywanych materiałów wideo, smartfon Apple’a nie wykorzystuje całej matrycy do kręcenia filmów, a jedynie jej mały wycinek, w związku z czym Olloclip będzie miał odpowiednio mniejsze kąty widzenia w każdym z dostępnych trybów. Jednak szybko można się do tej niedogodności przyzwyczaić.

Oprócz obiektywów, w komplecie dostaniemy woreczek z mikrofibry do przechowywania „szkiełek, który jednocześnie może posłużyć nam za ściereczkę do ich czyszczenia, adapter do iPoda touch 4. generacji, dwa dekielki, chroniące obiektywy przed niechcianymi uszkodzeniami i zabrudzeniami, choćby od odcisków palców oraz przewodnik szybkiego startu.

iPhone na statywie – czemu nie?

Uchwycone przez nas chwile potrafią niekiedy się rozmazać. Na szczęście inżynierowi związani z Olloclip znaleźli rozwiązanie i na ten przypadek. Wynalazek o dźwięcznej nazwie Quick-Flip jest obudową, która zmienia nasz telefon w aparat fotograficzny na statywie. Posiada zintegrowaną zaślepkę na narożnik telefonu, gdzie znajduje się obiektyw aparatu. W celu zrobienia zdjęcia wystarczy odsunąć zaślepkę nałożyć interesujący nas w danej chwili obiektyw i skupic swoją uwagę na wybraniu odpowiedniego ujęcia. Do obudowy dołączona jest nakładka, Pro-Photo, dzięki której podepniemy do urządzenia lampę błyskową, mikrofon i statyw.

Akcesoria Olloclip dostępne są w naszym sklepie, na następujące urządzenia Apple’a: iPhone 4, 4s, 5, iPod touch (4. generacji):

http://www.youtube.com/watch?v=DzKiQpj9Lbo

Related posts

Leave a Comment