WordFlowa750x300

Klawiatura Word Flow z „mobilnych okienek” pojawi się na iOS-a oraz Androida

 

Kolejna aplikacja Microsoftu trafi niebawem do użytkowników konkurencyjnych platform systemowych. Jest to świetna wiadomość, gdyż klawiatura znana z mobilnego Windowsa to prawdziwy majstersztyk. Z drugiej strony uważam to za bardzo ryzykowny krok giganta z Redmond…

WordFlowa750x300

Kiedy pierwszy raz zetknąłem się z Word Flow, byłem oczarowany idealnym rozmieszczeniem przycisków, genialnym przewidywaniem słów oraz prostotą obsługi. Właściwie, gdyby nie fakt, iż rozwiązanie dostępne było (i nadal jest) jedynie w Windows Phone, z klawiatury korzystałbym do dziś. Cóż – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już niebawem będę mógł cieszyć się jej właściwościami również w Androidzie.

Strategia Microsoftu dotycząca wydawania autorskich aplikacji na konkurencyjne platformy nie jest dla mnie do końca zrozumiała. Zaryzykuję nawet stwierdzenie – iż działania te dosłownie uśmiercają i tak konające mobilne okienka. Pozbawianie tegoż systemu ekskluzywnych dodatków, do jakich bez wapienia należała klawiatura, to strzał stopę. Office, Outlook, a teraz chyba najlepsza metoda wprowadzania tekstu – wszystko, co mogło przyciągnąć mnie do mobilnych okienek mam lub będę miał na Androidzie. Po co w takim razie zaprzątać sobie głowę Windowsem? Nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym wracać choć na chwilę do wspomnianej platformy.

WordFlowGif

To tyle jeśli chodzi o nielogiczne działania firmy. Skupmy się na pozytywach – klawiatura będąca tematem wpisu chwalona jest przez użytkowników i uznawana za jedną z najlepszych ekranowych metod wprowadzania tekstu. Nic dziwnego, że była ona obiektem pożądania userów konkurencyjnych platform. Początkowo ma pojawić się na iOS-ie, ale niedługo po tym również Zielony Robot dostąpi ów zaszczytu.

Co ciekawe, nie jest to plotka, a coś na kształt oficjalnego stanowiska Microsoftu, który to poinformował o powyższym wybranych członków programu Insider.

Źródło: Microsoft-news.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...