[Zapowiedź testu] Alcatel One Touch Idol 3 4,7 – jedna z najlepszych propozycji w tej kategorii cenowej

Przyznam, że podszedłem do testów z dystansem. Nie spodziewałem się, że to, co spotka mnie podczas korzystania z tytułowej propozycji Alcatela, będzie nie tylko pozytywnym zaskoczeniem, ale także dowodem na to, że producent cały czas jest „w grze”.

Alcatel750x300

One Touch Idol 3 w wersji z ekranem o przekątnej 4,7-cala możemy zaliczyć do średniej (niższej) półki cenowej. Z tego też powodu moje oczekiwania względem niego nie były zbytnio wygórowane, co bez wątpienia miało wpływ na pozytywny odbiór sprzętu. Cóż, testy jeszcze trwają, ale ja już dziś jestem pewny, że mam do czynienia z jednym z ciekawszych smartfonów kosztujących poniżej 1000zł.

Sprzęt jest niezwykle pozytywny w odbiorze. Ciekawy design, plecki udające szczotkowane aluminium oraz waga – wszystko to wpływa na komfort użytkowania. Niestety, umiejscowienie przycisku zasilania jest, delikatnie mówiąc, niefortunne. Korzystanie z niego nie należy do przyjemnych, na szczęście nie musimy tego robić – producent zaimplementował w urządzeniu funkcję wybudzania systemu dwukrotnym tąpnięciem w ekran.

AlcatelIMAG1512

Konfiguracja sprzętowa nie zachwyca, a przynajmniej nie na „papierze”. Zapewniam jednak, że sprzęt nawet przeładowany użytkowanymi przeze mnie usługami radził sobie naprawdę nieźle. Oczywiście po uruchomieniu zasobożernych gier pojawią się przycięcia animacji, jednak jeśli uznajecie to za wadę – przypominam o cenie smartfona.

Dźwięk – JBL rządzi i to bezdyskusyjnie. Stereofoniczne głośniki sygnowane marką JBL by HARMAN to poezja dźwięku. No dobrze, może przesadzam i właśnie śmieją się ze mnie audiofile, ale odczucia płynące z odsłuchu na testowanym Alcatelu są więcej niż pozytywne.

To jedynie kilka pierwszych spostrzeżeń, którymi chciałem się z wami podzielić jeszcze przed wydaniem końcowej opinii dotyczącej One Touch Idol 3 4,7. Pełna recenzja wspomnianego urządzenia pojawi się na łamach Vipmultimedia już w najbliższy czwartek. Wtedy też będziecie mogli dowiedzieć się, czy cena telefonu jest adekwatna do możliwości, jakie oferuje.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

239 More posts in testy category
Recommended for you
Sennheiser HD 100
Sennheiser HD 100 — recenzja podstawowych słuchawek zaufanej marki

Tytułowy producent znany jest z kosztownych słuchawek wysokiej jakości, ale myli się ten, kto uważa, że...