ios9

Kolejna odsłona iOS

Konferencja WWDC 15 trwa. Apple pokazuje nowe pomysły na obecnie istniejące już aplikacje. Nowością jest Apple Music. Wczoraj dowiedzieliśmy się więcej o nowym systemie operacyjnym – iOS 9.

ios9

 

O tym, że zobaczymy iOS 9 podczas WWDC krążyły plotki już od jakiegoś czasu. Niedawno też Google podczas Google I/O zaprezentowało nowy system operacyjny – Android M. Tak więc, Apple nie mogło zostać z tyłu. W obu przypadkach ciężko mówić o rewolucjach dotyczących oprogramowania, jednak na pewno deweloperzy wprowadzili znaczne udoskonalenia.

W kolejnej odsłonie mobilnego systemu operacyjnego poprawiono pracę Siri. Jest to podążanie śladami Google Now, ale może poprawki pozwolą wysunąć się asystentowi Apple na prowadzenie. Trafność wyników wyszukiwana poprawiono o 40%! Siri ma się uczyć naszych zachowań i po pewnym czasie samo uruchamiać odpowiednie aplikacje w danym momencie. Wszystkie programy mają ze sobą współpracować, kojarzyć pewne działania. Spotkania z maila będą wprowadzane bezpośrednio do kalendarza. Apple popracowało nad swoim wirtualnym asystentem. Można powiedzieć, że dało mu możliwości do nauki.

ios-9-oficjalnie-zapowiedziany

Co ciekawe, lista urządzeń, które dostaną aktualizację, jest nadzwyczaj długa. iOS 9 otrzyma: iPhone’a 4s, 5, 5s, 6, 6 Plus, iPad 2, 3, 4, iPad Air i iPad Air 2, iPad mini, mini 2, mini 3 oraz iPod Touch 5 generacji. W odróżnieniu od Androida obecnie bardzo duża część dostępnych na rynku urządzeń pracuje pod kontrolą najnowszego iOS. Apple chce, żeby tak pozostało, dlatego też tak szeroka gama modeli otrzyma nową platformę.

iOS 9 już został udostępniony developerom, użytkownicy mają dostać go w lipcu. Poza poprawieniem komunikacji aplikacji ma też wydłużyć czas pracy urządzenia. Fani marki z pewnością będą zadowoleni z udogodnieni, ponieważ o to w polityce firmy chodzi, czyli komfort użytkowania ze sprzętu ma być jak najłatwiejszy i intuicyjny.

źródło: Apple

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą iPhonów pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...