Wszystko co wiemy o Fallout 4

W zeszłym roku przecieki sugerowały, że nowy Fallout będzie się rozgrywał w Bostonie. Bethesda nabrała wody w usta i pracowała w pocie czoła prawie rok od wspomnianych przecieków, aby pokazać nam teraz w pełnej krasie Fallouta 4. Czy rzeczywiście potrzeba było tyle czasu na dopracowanie tytułu?

Fallout to seria postapokaliptycznych RPG, która swoje korzenie ma jeszcze w latach 90. Pierwsze dwie gry w serii są jednymi z najlepiej ocenianych tytułów w swojej kategorii, posiadają status gier kultowych. Bardzo wysokie oceny dotyczyły przede wszystkim bardzo szerokich możliwości wyborów fabularnych i ich konsekwencji, a także misternie zbudowanego świata, który był świadkiem zagłady nuklearnej.

Obecnie Bethesda zaprezentowała trailer Fallouta 4, w całości oparty o gameplay. Czy możemy powiedzieć, że zostaliśmy ścięci z nóg przez niesamowitą oprawą i zachwyceni światem? Nie do końca. Gra wygląda miejscami bardzo podobnie do Fallouta 3, różniąc się w zasadzie tylko poziomem szczegółów i kolorystyką lokacji, Bethesda była nawet zmuszona oficjalnie sprostować, że gra nie wychodzi na konsole siódmej generacji, czyli X360 i PS3. Jednak każdy szanujący się gracz, a przede wszystkim fan Fallouta, wie, że oprawa to nie wszystko – liczy się świat w którym rozgrywa się opowieść, możliwość wyboru czy jakość dialogów i historii opowiadanych przez grę, a tych nie możemy ocenić po krótkiej zapowiedzi.

http://www.youtube.com/watch?v=GE2BkLqMef4

Trailer rozgrywa się na dwóch płaszczyznach, w świecie zniszczonym wojną nuklearną, oraz w latach tuż przed nią, pokazując różnicę między żywym, a martwym otoczeniem. Pierwszy z nich przemierzają bandyci opancerzeni w power armor, a także mutanty i roboty, podczas, gdy drugi jest jeszcze zaludniony przez ludzi tłoczących się przy wejściach do krypt, aby uniknąć zagłady. Widzimy również kilka miejsc charakterystycznych dla okolic Bostonu, a także głównego bohatera idącego drogą z psem, co przywodzi na myśl postać Dogmeata z pierwszego Fallouta.

Cóż, aby ocenić właściwie tak rozbudowane tytuły jak Fallout 4 potrzeba o wiele więcej niż trailer. Potrzebujemy większej ilości informacji, jednak trzymamy kciuki, ponieważ Fallout to jedna z najbardziej cenionych marek przez istne rzesze graczy, a Bethesda rzadko zawodzi jeśli chodzi o swoje największe tytuły.

Źródło: Kotaku

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...