You are here
Kolejna wpadka. Pixel 4 z wycierającą się powierzchnią oleofobową artykuły News 

Kolejna wpadka. Pixel 4 z wycierającą się powierzchnią oleofobową

Pixel 4 z kolejnymi problemami. Tym razem wadą okazuje się zbyt łatwo ścierająca się powierzchnia oleofobowa. Modele dotknięte „usterką” wyglądają, mówiąc delikatnie, nieestetycznie. Czy pasmo wpadek rzeczonego modelu zakończy się na wspomnianym kłopocie?

Pixel 4
fot. Android Central

Czwarta generacja smartfona z serii Pixel wygląda kapitalnie i jest naszpikowana przydanymi nowościami. Wysoka wydajność jest w tym przypadku bezdyskusyjna, zaś aparat montowany w urządzeniu zwyczajnie zachwyca. Niestety, Pixelowi 4 daleko do ideału. Model boryka się z wieloma problemami i wygląda na to, że właśnie poznaliśmy kolejne. Tym razem dotyczące jednej z warstw ekranowych.

Pixel 4 z kolejną wadą

Pierwsi użytkownicy zaczynają donosić o zbyt łatwo wycierającej się powierzchni oleofobowej w smartfonach Pixel 4. Problem dotknął również jednego z redaktorów Android Central. W tym konkretnym przypadku wada ujawniła się zaledwie po kilku tygodniach użytkowania. Rozumiałbym, choć też nie do końca, gdyby problem pojawił się po roku, może dwóch. Jednak kilka tygodni spędzonych ze smartfonem nie powinno skutkować tego typu przykrymi wpadkami.

Wszystko zaczęło się od delikatnej konstrukcji ramki. Następnie w sieci pojawiły się doniesienia o tym, że system rozpoznawania twarzy pozwala na odblokowanie smartfona z zamkniętymi oczami. Dodajmy do tego nieco przestarzałą pamięć UFS 2.1 oraz świeżo zauważoną wadę z warstwą oleofobową i zauważymy, że naprawdę będzie ciężko obronić się Pixelowi przed zarzutami.

Choć nie miałem jeszcze okazji przyjrzeć się najnowszej usterce dotyczącej rzeczonego modelu, nie oceniałbym Pixela 4 przez pryzmat rzeczonej wadliwej warstwy. Zasadniczo nie jest to szczególnie trwały element i sprawia problemy nawet Apple, o czym przekonałem się, kiedy musiałem podjąć stosowną naprawę. Oczywiście w ramach bezpłatnego programu naprawczego. Szczegóły znajdziecie w poniższym artykule.

Źródło: Android Central

Related posts

Leave a Comment