You are here
Plus zrywa umowę z Huawei — powodem są opóźnienia? artykuły News 

Plus zrywa umowę z Huawei — powodem są opóźnienia?

Polkomtel, właściciel sieci Plus zrywa umowę z Huawei dotyczącą wdrożenia infrastruktury IT. Powodem podanym przez Cyfrowy Polsat jest niewywiązanie się chińskiego koncernu z terminów. Choć mowa o znaczących nagięciu ustalonego wcześniej harmonogramu prac, jestem przekonany, że nie jest to jednym powodem decyzji Plusa.

Plus
fot. Pxhere

Amerykańsko-Chińska wojna handlowa nie słabnie i zbiera żniwo na wielu rynkach. Jednym z koncernów, które tracą na konflikcie najwięcej, jest Huawei. Firma musi borykać się z zakazem współpracy z amerykańskimi przedsiębiorstwami. Choć „ban” został czasowo zawieszony, wiele podmiotów odpuściło sobie kooperację z rzeczoną marką. Wszystko w obawie o niepewną przyszłość. Okazuje się jednak, że problemy Huawei mogą być spowodowane samymi błędami koncernu, przynajmniej teoretycznie.

Plus rozwiązuje umowę z Huawei

Jak donosi Puls Biznesu, Plus zdecydował się rozwiązać umowę z Huawei z uwagi na przekroczenie terminów realizacji przedsięwzięcia. Nie mówimy jednak o nieznacznej różnicy względem wytycznych z umowy, a potężnej obsuwie.

Decyzja Polkomtelu wynika między innymi z faktu, iż pierwotny harmonogram przewidywał zakończenie projektu w ciągu 18 miesięcy, a obecnie mija już 41 miesiąc od momentu podpisania umowy. Termin wdrożenia nie został dotrzymany, pomimo podpisania aneksu przedłużającego. — informuje Cyfrowy Polsat

Choć nikt nie powiedział tego wprost, niejednej obserwator rynku zaczyna zastanawiać się nad jedną kwestią. Chodzi o zależność pomiędzy zerwaniem rzeczonej umowy a kłopotami Huawei z amerykańskim rządem. Wojna handlowa na linii Chiny-USA odbija się na wielu rynkach i sprawia, że współpraca z Huawei jest nieco utrudniona. Nic nie wskazuje na to, aby ten stan rzeczy miał się w niedługim czasie poprawić. Choć wspomniana kwestia z pewnością nie stanowiła głównego powodu rozstania Plusa z rzeczoną marką, coś musi być na rzeczy.

Źródło: Plus BiznesuWirtualne Media

Related posts

Leave a Comment