Kolejny Windows Phone od Samusnga.

Samsung Ativ S Neo – to pełna nazwa nowej słuchawki pracującej pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego od Microsoftu. Czy urządzenie koreańskiego producenta będzie mogło konkurować z Nokią?

ativsneo

Zanim przejdziemy do specyfikacji smartfona, odpowiemy na to pytanie. Samsung kontynuując ubogie wsparcie dla WP8, a właściwie jego brak, nie ma szans na rywalizację z Finami. Na polu sprzętu z Windows Phone na pokładzie, prym bezapelacyjnie wiedzie Nokia i to się szybko nie zmieni, szczególnie w Polsce.

Urządzenie początkowo ma się pojawić jedynie u Amerykańskiego operatora Sprint. Na razie nie wiadomo nic na temat jego dostępności na europejskich rynkach.

Smartfon jest wyposażony w 4.8 calowy wyświetlacz AMOLED, zaś rozdzielczość obrazu to 720p.  Wydajność ma zapewnić dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.4 GHz, który biorąc pod uwagę optymalizację systemu będzie spełniał swoje zadanie. Pamięć ram to tylko 1GB, co kiedyś może wpłynąć na dostępność aplikacji dla modelu Ativ S Neo. Dla miłośników zdjęć wykonywanych smartfonem zamontowano aparat o matrycy 8 Mpx.

Oczywiście nie zapomniano o takich udogodnieniach jak czytnik kart microSD, łączności WIFI oraz coraz popularniejszej technologii NFC.

Specyfikacja nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle konkurencji, jednak pamiętajmy, że Samsung skupia się głównie na Androidzie.

Źródło: engadget.com

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...