Komunia

Komunia 2018 — co na prezent?

Wielkimi krokami zbliża się okres, w którym dzieci będą przyjmować Pierwszą Komunię Świętą. Wydarzeniu towarzyszą imprezy zorganizowane przez rodziców, na których podekscytowane pociechy obdarowywane są prezentami. Pytanie, jak wybrać odpowiedni suwenir i czy Komunia naprawdę musi wiązać się z potężnymi wydatkami.

Komunia

Kiedyś sprawa była prosta. Dzieci otrzymywały złote metaliki z wizerunkami Matki Boskiej lub Świętych labo krzyżyki. Niekiedy starsze ciotki sypnęły banknotami, które zostały przechwycone i przechowane przez rodziców. Następnie nastały czas rowerów, zegarków oraz łyżworolek. Dziś prezenty przybierają bardziej technologiczny wymiar, co nie powinno dziwić w zasadzie nikogo. Smartfony, tablety, komputery, drony czy pojazdy elektryczne są hitem, o którym rozpisują się media i o których traktują reklamy. Problem w tym, że tegoroczna Pierwsza Komunia Święta zbliża się nieuchronnie, a część z was nie podjęła jeszcze odpowiednich decyzji zakupowych. My postaramy się temu zaradzić.

Komunia i prezenty

To, jakim prezentem obdarujecie własne bądź cudze dziecko zależy w głównej mierze od środków, jakie zamierzacie przeznaczyć na ten cel. Z tego też powodu posegregowaliśmy nasze propozycje ze względu na cenę. Zacznijmy od “drobiazgów”, które nie powinny nadszarpnąć nawet studenckiego budżetu.

Komunia

JBL GO — to niewielkich rozmiarów przenośny głośnik, który parujemy ze smartfonem lub innym urządzeniem za pośrednictwem technologii Bluetooth. Pełne naładowanie akumulatora wystarczy na pięć godzin odtwarzania muzyki, lecz po ustawieniu potencjometru na połowę skali, wynik wydłuża się o kolejne dwie godziny. Za gadżet przyjdzie zapłacić nieco ponad 100 złotych.

Amazfit Bip — drugą propozycją jest niedrogi, bo kosztujący poniżej 300 złotych smartwatch na licencji Xiaomi. Urządzenie cechuje atrakcyjny wygląd i czas działania na jednym ładowaniu wynoszący kilka tygodni. Po więcej odsyłamy do naszej recenzji.

Archos SK8

Archos SK8 — wśród prezentów komunijnych coraz częściej spotyka się pojazdy elektryczne. Rowery, hulajnogi oraz monocykle. Jest to niestety wydatek od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych, dlatego też warto zainteresować się hulajnogą elektryczna Archos SK8, która rozpędza się nawet do 20 km/h i pozwala przejechać dystans około 10 km. Cena deskorolki zaczyna się od 600 złotych.

Komunia

Nowy iPad 2018 — Tutaj cena wynosi od 1600 do 2200 złotych, a więc mówimy o najdroższym z dotychczas zaprezentowanych przez nas sprzętów. Niemniej, to właśnie Nowy iPad 2018 jest urządzeniem dedykowanym edukacji, a co za tym idzie, mógłby wesprzeć proces nauki dziecka. Pierwsza Komunia Święta odbywa się tylko raz w życiu. Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...