Konferencja Microsoftu – czym gigant z Redmond zaskoczył graczy?

Wczoraj w siedzibie Microsoftu miała miejsce konferencja dedykowana najnowszemu systemowi Windows 10. Gigant z Redmond nie zapomniał również o środowisku graczy.

Co prawda, na aspekty gameingowe poświęcono zaledwie 20 minut, jednak fani elektronicznej rozrywki nie mają powodów do narzekania. Ogłoszono xboksową aplikację, wsparcie dla graczy oraz możliwość streamingu gier z Xbox One na komputery PC oraz sprzęt mobilny z Windowsem 10.

Głównym punktem części eventu poświęconej grze była aplikacja Xbox APP, która w założeniu dostępna ma być na każdym urządzeniu korzystającym z Windowsa 10. Zadaniem wspomnianego programu jest łączenie się z istniejącą infrastrukturą sieciową Xbox LIVE, dzięki czemu otrzymujemy dostęp do naszego profilu gracza, zbioru gier na wszystkie platformy (komputery osobiste, konsole oraz sprzęt mobilny), listy przyjaciół i osiągniecia.

Aplikacja pozwala na nagrywanie obrazu z dowolnej gry, także tych starszych sprzed ery „dziesiątki”. Opcja zaprezentowana została na przykładzie „Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth” uruchomionego z poziomu platformy Steam. Dobrze czytacie, funkcja zintegrowana została z serwisem Valve. Po wduszeniu klawisza skrótu otwiera się nowe menu, które bez trudu umożliwi nam nagranie klipu wideo. Działa to na podobnej zasadzie jak w przypadku Xboxa One i zapisuje ostatnie 30 sekund z rozgrywki.

Płynnie przejść możemy do kolejnego ficzera, czyli streamingowania gier z naszej konsoli na inne dowolne urządzenie, na którym zainstalowany jest system Windows 10. Oznacza to nic innego, jak przesyłanie obrazu z najnowszej konsoli giganta z Redmond na tablety oraz komputery klasy PC za pomocą domowej sieci wi-fi. Niestety nie dowiedzieliśmy się, czy wspomniana funkcja pozwala na streaming na większe odległości za pośrednictwem internetu. Phil Spencer ukazał ową opcję na przykładzie „Forzy Horizon 2”, uruchamiając ją na komputerze i grając przy pomocy konsolowego pada.

Najprzyjemniejszym momentem wydarzenia było pojawienie się na scenie przedstawicielki studia Lionhead, która ogłosiła, iż tytuł „Fable Legends” trafi również na komputery osobiste i umożliwi wspólną rywalizację z graczami konsolowymi za pośrednictwem sieci.

Miejmy nadzieję, że Microsoft dostrzegł potencjał w graczach i uzupełni swoje produkty w funkcjonalności dedykowane temu segmentowi rynku.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...