Nintendo Direct – plany Big N na najbliższą przyszłość

Miniony tydzień, a dokładniej środa, okazał się dość ważny w kalendarzu Nintendo. Po raz pierwszy w tym roku odbyło się Nintendo Direct, dzięki czemu poznaliśmy plany japońskiego koncernu na najbliższe kilka miesięcy.

Na pierwszej w tym roku konferencji z cyklu „Nintendo Direct” – pojawiło się kilka niespodzianek. Na wydarzeniu zaprezentowano nowe modele handhelda 3DS, ujawniono daty premier wyczekiwanych produkcji oraz ogłoszono kilka nowych tytułów na kieszonsolkę 3DS oraz konsolę Wii U.

New Nintendo 3DS

Na początek przyjrzyjmy się bliżej najnowszej kieszonsolce Big N. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach – zwykłej oraz XXL (New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL). W Japonii, Australii oraz Nowej Zelandii na półkach sklepowych można już je znaleźć od listopada, natomiast na rynku europejskim zadebiutują za niecały miesiąc, bo 13 lutego. Wersja zwykła posiadać ma ciut większy ekran 3D, w porównaniu do standardowego modelu, a obie dodatkowo wzbogacone zostaną w kamerkę śledzącą ruchy głowy, co zaowocuje tym, iż efekt 3D nie będzie przerywany, jak miało to miejsce w przypadku starszego brata.

Handheldy wyposażono również w moduł NFC, dzięki któremu skorzystamy z szerokiej gamy figurek Amiibo, niewielką gałkę analogową, a listę zmian zamykają dwa pomocnicze przyciski. Tytułami startowymi sprzętu mają być „Majora’s Mask” oraz „Monster Hunter 4 Ultimate”, który to otrzyma swojego bundle’a. W komplecie na próżno będziemy szukać ładowarki, gdyż takowej opcji producent nie przewidział.

Niezależnie od modelu przenośnej konsolki pojawi się nowa aplikacja – kanał z filmami.

Figurki Amiibo

Ujawniono także nowe figurki Amiibo. Wśród bohaterów znajdziemy: Charizarda, Lucinę, Nessa, Pac-Mana,  Robina oraz Wario. Z całą pewnością spodziewać się możemy również propozycji z „Super Mario Bros”. Zwiększyć się ma także lista produkcji wspierających same figurki, jak na przykład wydany już „Captain Toad: Treasure Tracker”, „Super Smash Bros” czy „Mario Party 10” na Wii U, którego datę premiery ustalono na 20 marca.

Nintendo 3DS

Gry, które dobrze znamy:

Jedną z ważniejszych informacji podanych podczas konferencji było ogłoszenie daty premiery remake’u hitu z Nintendo 64 – „The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D”. Produkcja zadebiutuje na runku 13 lutego. Nintendo szykuje z tej okazji specjalną, limitowaną edycję konsoli New Nintendo 3DS XL przyozdobioną motywami z gry. Design urządzenia prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie. Sprzęt sprzedawany będzie w pakiecie z cyfrową wersją  „Majora’s Mask”.

Inną produkcją, na którą z utęsknieniem czeka środowisko graczy związanych z japońską marką jest „Monster Hunter 4 Ultimate”. Demo nowej wersji czwartej odsłony popularnej serii Action-RPG ze stajni Capcom jest już dostępne. Na pełniaka poczekać musimy do 13 lutego, kiedy na rynek trafi także specjalna, dedykowana temu tytułowi edycja 3DS-a XL.

Nie lada gratka szykuje się też fanom j-RPG-ów. W tym roku na rynku pojawią się aż dwa tytuły z serii „Xenoblade Chronicles”. „Xenoblade Chronicles 3D” to odświeżona wersja tytułu znanego z konsoli Wii U z dodaną obsługą efektu 3D i kilkoma dodatkowymi funkcjami. Z tą produkcją zapoznają się wyłącznie użytkownicy New Nintendo 3DS. Posiadacze poprzednich wersji oraz edycji pozbawionej dwóch wymiarów zostali z niczym. Przypominamy, iż to dopiero początek fali gier, które nie zostaną wydane na stare kieszonsolki.

Druga gra z serii to produkt przeznaczony na Wii U. Z zapowiedzią nakreślającą fabułę i lokacje, które dane nam będzie zwiedzać w „ Chronicles X”, zapoznacie się poniżej:

Miłośników zręcznościowych gier logicznych ucieszy zapewne wiadomość o dwóch częściach dosyć popularnej na smartfonach gry „Puzzle & Dragons”. Rozgrywkę pierwszej z literką „Z” w nazwie uatrakcyjniono o elementy charakteryzujące japońskie gry fabularne. Fani zakochani w produkcjach z czerwonym hydraulikiem zagrają w produkt inspirowany uniwersum „Super Smash Bros”. Wspomniane tytuły pojawią się na naszym rynku w wersji pudełkowej, w której uświadczymy oby wersji. Na to jednak przyjdzie nam poczekać aż do 15 maja.

Cdn.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...