Nowy Office od Microsftu będzie wyglądał identycznie na każdym urządzeniu z Windows 10

Wczorajsza konferencja, o której pisałem tutaj, należy chyba do jednych z najważniejszych w historii Microsoftu. Rewolucja w zasadach dystrybucji systemu, nowe usługi, pełna synchronizacja, a przede wszystkim jeden Windows na wszystkich urządzeniach –  to budzi podziw. Nie zapominajmy jednak o bardzo istotnej z punktu widzenia firmy usłudze, czyli o pakiecie biurowym. Tutaj również zajdą istotne zmiany.

Windows-10-as-one-700x437

Microsoft Office, wraz z pojawieniem się Windows 10, zyska status aplikacji uniwersalnej. Co to oznacza? Otóż każdy elementem wspomnianego narzędzia biurowego będzie wyglądał tak samo na różnych urządzeniach. Będzie to możliwe dzięki przepisaniu na nowo programu, tak aby użytkowanie pakietu było wygodne zarówno na mniejszych smartfonach z dotykowymi ekranami, jak i potężnych desktopach. Wszystko to przy pełnej synchronizacji dokumentów w czasie rzeczywistym, co oznacza, że rozpoczętą na telefonie pracę nad plikiem, bez problemu dokończymy, zasiadając do naszego PC.

Według zapewnień Microsoftu, tytułowy pakiet biurowy ma być preinstalowany na każdym urządzeniu pracującym pod kontrolą najnowszego OSu. Oczywiście, aplikacja trafi również do osób, które zdecydują się na aktualizację starszych wersji systemu.

WindSlid

Zastanawia mnie jednak, jak gigant z Redmond zamierza rozwiązać kwestię tworzenia tabel w arkuszu kalkulacyjnym czy prezentacji w PowerPoint na niewielkich ekranach. O ile edycja plików Worda nie powinna stwarzać problemu, o tyle praca nad wymienionymi dokumentami na smartfonach poniżej 6-cali wydaje się karkołomnym zajęciem.

Dobrze, koniec ekscytacji. Spójrzmy na temat chłodno. To dopiero pierwsza zapowiedź działań, których światkiem będziemy dopiero po oficjalnej premierze rynkowej Windows 10, czyli nawet pod koniec roku. Oczywiście członkowie programu Windows Insider przetestują nowe rozwiązania już wcześniej, jednak nie będą to wydania stabilne, a końcowy build może w znacznym stopniu odbiegać od wersji rozwojowej oprogramowania Microsoftu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...