koniec zmiany czasu

Koniec zmiany czasu. Od 2021 roku nie będziemy już przestawiać zegarków

Wygląda na to, że koniec zmiany czasu w Europie nastąpi już w 2021 roku. Parlament Europejski przychylił się propozycji regulacji, które zniosą obowiązek zmiany czasu na letni tudzież zimowy. Pozostaje jeszcze kwestia doprecyzowania przepisów przez państwa członkowskie.

koniec zmiany czasu
fot. Pixabay

W głosowaniu wzięło udział 653 posłów. Za opowiedziało się 410 z nich, przeciw 192, a 51 osób wstrzymało się od głosu. Oznacza to zakończenie pierwszego, niezwykle ważnego etapu, po którym mogą już nastąpić konkretne ustalenia pomiędzy krajami wspólnoty. Zastanawiacie się pewnie, jak dalej potoczą się losy zmiany czasu?

Kiedy zmiana czasu w Europie zostanie zniesiona?

Teraz wszystko zależy od konkretnych państw, które będą mogły zdecydować, czy zostaną przy czasie letnim, czy zimowym. Tak czy inaczej, ostatnim rokiem obowiązywania zmiany czasu będzie rok 2021.

Ważne jest jednak to, aby ujednolicenie sprawy czasu nie wpłynęło negatywnie na gospodarkę wewnątrz Unii Europejskiej. Idealnym rozwiązaniem byłoby ustalenie jednego wspólnego czasu dla całego terenu Unii. Czy to się uda, przekonamy się z czasem.

Źródło: RMF24

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....