You are here
Właśnie poznaliśmy wymagania Google Stadia względem prędkości sieci artykuły Gry mobile News pc 

Właśnie poznaliśmy wymagania Google Stadia względem prędkości sieci

Phil Harrison odpowiedzialny za Google Stadia zdradził w wywiadzie dla serwisu Kotaku kilka interesujących kwestii związanych z nowo powstającą platformą grową. Dzięki wspomnianej wypowiedzi dowiedzieliśmy się, jakiej przepustowości łącza będzie wymagał streaming gier w usłudze Google’a.

Google Stadia
fot. stadia.dev

Warto zaznaczyć, że informacje udostępnione przez szefa zespołu Google Stadia nie są informacjami w pełni oficjalnymi. To komunikat pracownika, a nie dane, które znalazły się w specyfikacji usługi. Przepustowość, o której wspomina Harrison, wynika z do tej pory przeprowadzonych w Google’u testów. Przejdźmy do konkretów.

Jaka przepustowość dla Google Stadia?

Wiele zależy od jakości, na której nam zależy. Zakładając grę w rozdzielczości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę, łącze powinno obsługiwać transfer na poziomie 25 Mb/s. Natomiast, jeśli zależy nam na zabawie w 4K, wartość ta wzrośnie do 30 Mb/s. Co ciekawe, są to graniczne wartości i przez lwią część rozgrywki wymagania będą znacznie niższe.

https://www.youtube.com/watch?v=AffodEEF4ho

Wygląda to nieźle. W końcu chyba większość z nas może pochwalić się sprawnie działającym łączem o prędkości ponad 30 Mb/s, nie mówiąc już o ultraszybkim światłowodzie. Niemniej, warto wziąć pod uwagę, że multimedialnie usługi streamingowe mają niższe od Google Stadia wymagania.

Źródło: Kotaku

Related posts

2 thoughts on “Właśnie poznaliśmy wymagania Google Stadia względem prędkości sieci

 1. SC

  Dzień dobry
  Z artykułu wynika, że potrzebna prędkość transferu internetu do obsłużenia streamingu gier to 25MB/s. Popularna sieć LTE to transfer na poziomie 150Mb/s. „B” i „b” nie jest tym samym. „B” – bajt, „b”- bit. Jeden bajt to 8 bitów. Z prostych obliczeń wynika, że żeby w pełni cieszyć się możliwościami gier streamingowych w jakości 1080p 60FPS potrzebny jest transfer danych na poziomie 200Mb/s czyli większy niż standard LTE. Jeżeli popełniam gdzieś błąd, proszę o wskazanie go, a jeżeli nie, proszę o wprowadzenie poprawek do artykułu i niewprowadzanie czytelników w błąd.
  Z uszanowaniem,
  SC

  1. Marcin Karbowiak

   Kiedy czas goni łatwo o pomyłkę 🙂 dziękuję i pozdrawiam.

Leave a Comment