Krakow Pinball Museum – Interaktywne Muzeum Flipperów

Flippery to maszyny, których magia nie przemija i chociaż komputery i konsole zepchnęły je na śmietnik historii, to dziś ponownie cieszą się popularnością. Gdy tylko pojawią się przy okazji jakiegoś wydarzenia, od razu ustawia się do nich kolejka graczy. Czy jakakolwiek platforma do gier jest w stanie przyciągnąć do siebie ludzi w różnym wieku? Wątpię.  

Z miłości do tych maszyn powstało w Krakowie niezwykłe miejsce – Krakow Pinball Museum – Interaktywne Muzeum Flipperów. Zaczęło się od jednego egzemplarza, a pomysłodawcom zależało, by zarazić innych pasją do srebrnej bili. Do dyspozycji zwiedzających pozostają 34 maszyny, na których można grać do woli, a wszystko w cenie biletu wstępu.

Na zwiedzających czekają: Terminator 2 (Williams), Xenon (Bally), Royal Flush (Gottlieb), Royal Rumble (Data East), The Addams Family (Midway/Bally), The Junk Yard (Williams), The Champion Pub (Bally), The Tales of Arabian Night (Williams), White Water (Williams), Demolition Man (Williams), Revenge from Mars (Midway/Bally), Creatures from the Black Lagoon (Midway/Bally), The Shadow (Bally), Road Show (Williams), No Fear: Dangerous Sports (Williams), Corvette (Midway/Bally), Batman Forever (Sega), Star Trek (Bally), Jurassic Park (Data East), Tommy The Who’s (Wizard), Doctor Who (Midway/Bally), The Getaway (Williams), Dirty Harry (Williams), Whirlwind (Williams), World Cup 94 (Midway/Bally), Rocky Bullwinkle (Data East), Black Knight 2000 (Williams), Radical (Midway/Bally), Bad Cats (Williams), Diner (Williams), Fun House (Williams), Bow and Arrow (Bally), Cyclone (Williams) i Comet (Williams).

Wiele z dostępnych flipperów było w swoim czasie bardzo rozchwytywanych – wystarczy wspomnieć o Fun House czy Road Show. Co ciekawe, dzisiaj ten ostatni cieszy się wielką popularnością u najmłodszych graczy. Mnie osobiście zaskoczyła obecność Cyclone z 1988 roku, bo obcowanie z tą maszyną przyniosło mi godziny świetnej zabawy.

Życzę twórcom Muzeum, aby przybywało im eksponatów. Flippery to piękna pasja, a widać, że udostępnione maszyny są zadbane, co jeszcze bardziej pokazuje, że Krakow Pinball Museum prowadzą osoby, które to czują i kochają. Wszystkich graczy odwiedzających Kraków namawiam do wizyty w tym miejscu.

Strona Muzeum, na której znajdziecie więcej informacji: Krakow Pinball Museum

 

Źródło zdjęcia: Krakow Pinball Museum

_______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...