KM0420 1

Kruger&Matz Smartwatch Classic – czegoś mi tutaj brakuje

Tytułowy producent nie mógł najwyraźniej zdzierżyć faktu, iż jego konkurent, czyli firma GoClever wprowadza do swojej oferty już drugi smartwatch (Chronos Colour). Efektem tego jest premiera nowego urządzenia Kruger&Matz, będącego przedstawicielem segmentu gadżetów ubieralnych.

KM0420 1

 

Zacznijmy od tego, że nie będę nawet próbował porównywać Smartwatcha Classic do zegarków pracujących pod kontrolą systemu Android Wear, bo nie o to tu chodzi. Wspomniany czasomierz reprezentuje inną półkę cenową, rywalizując wyłącznie z innymi B-Brandami. Te z kolei zostały wyposażone nie w mobilny OS od Google tylko autorskie oprogramowanie.

Zaletą wspomnianych zegarków jest bez wątpienia cena. W przedziale 200 – 400 zł znajdziemy kilka naprawdę interesujących propozycji, w tym tytułowego Smartwatcha Classic,  za którego zapłacimy jedynie 349 zł.

Metalowa koperta w połączeniu z gumowym paskiem prezentuje się całkiem przyjemnie, oczywiście patrząc przez pryzmat ceny. W tej kwocie nie należy oczekiwać jakości porównywalnej choćby z Moto 360 od Motoroli. Nie mniej jednak opisywany gadżet nie odstrasza na starcie „tandetnością”, co w przypadku B-Brandów nie jest wcale takie oczywiste.

km0420 0

Urządzenie wyposażone w 1,6-caowy wyświetlacz, pracujący w rozdzielczości 240 na 240 pikseli, napędza jednostka MediaTek AsterMT 2502. System (Linklt Linux) zapewnia nam kompatybilność ze sprzętem pracującym pod kontrolą Androida w wersji od 4,3 oraz iOS w wersji od 7. Dodajmy do tego baterię o pojemności 315 mAh oraz informację na temat wodoodporności (IP67) i otrzymujemy niezłą, jak na B-Brand, konfigurację.

Potencjał drzemiący w wearable jest ogromny. Niestety, same urządzenia, bez odpowiedniego ekosystemu powiązanych ze sobą usług prędzej czy później okażą się klapą. Poza funkcjami standardowymi dla każdego inteligentnego zegarka (budzik, powiadomienia, liczenie kroków) nie znajdziemy w produktach pokroju Smartwatch Classic niczego nadzwyczajnego.

Teraz pytanie, czy warto wydawać prawie 350 zł za produkt z ograniczoną funkcjonalnością i niepewną przyszłością? Dokładając drugie tyle możemy już nabyć LG G Watch z systemem Android Wear. Dla mnie sprawa jest prosta i uważam, że oszczędność na tym polu się nie sprawdzi, przynajmniej nie na dłuższą metę.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....