You are here
Książki Dragon Age wracają do polskiego czytelnika w nowej formie Gry pc 

Książki Dragon Age wracają do polskiego czytelnika w nowej formie

Doskonała wiadomość dla fanów czytania, bo właśnie okazało się, że książki Dragon Age powrócą na rynek w nowej formie, ale to nie wszystko. W księgarniach pojawi się także zupełnie nowy tytuł, który rozszerza uniwersum i będzie nie lada gratką dla każdego, kto choć raz próbował swoich sił w grze komputerowej o tym samym tytule, choć zapewne nie tylko gracze sięgną po lekturę. O czym opowiadają książki?

Książki Dragon Age
Fot. Wydawnictwo Insignis / Książki Dragon Age

Trudno w to uwierzyć, ale pierwsza z gier z serii pod nazwą Dragon Age, ukazała się dziesięć lat temu. W listopadzie 2009 roku na rynku pojawiło się Dragon Age: Początek od kanadyjskiego studia BioWare, które nie poprzestało tylko na jedynym tytule. Sukces produkcji był ogromny i do dziś gracze przemierzają fantastyczne krainy i odkrywają w nich coś zupełnie nowego. I jak przystało na świat fantasy, pojawiły się także inne medium, a wśród nich nie mogło zabraknąć książek.

Książki Dragon Age

Obecnie książki Dragon Age mają aż pięć tomów, ale niestety jeszcze nie wszystkie z nich są dostępne w naszym kraju. Na szczęście wydawnictwo Insignis postanowiło wprowadzić na księgarski rynek poprawione i lekko przeredagowane wersje dwóch pierwszych tomów z serii oraz zupełnie nową powieść, która wcześniej nie była u nas dostępna. Mowa tutaj o „Cesarstwie masek”, którego autorem jest Patric Weeks. Pisarz tworzy dla BioWare już od jakiegoś czasu oraz uczestniczył w pracach and grami z serii Mass Effect. Jest także autorem powieściowym, który nie tworzy tylko książek w oparciu o gry komputerowe. Jego opowiadania ukazywały się w magazynach „Amazing Stories”, „Realms of Fantasy” oraz „Strange Horizons”.

Dodatkową wartością jest tutaj to, że nowe wydania powieści zyskały inną szatę graficzną, więc jeżeli komuś zależy na spójności swojego księgozbioru i chce, żeby książki Dragon Age wyglądały pięknie na półce, po prostu musi zainteresować się tym wydaniem. O czym opowiadają książki Dragon Age?

Dragon Age: Cesarstwo masek – Patrick Weekes

Cesarzowa Celene dzięki swojej mądrości, sprytowi i bezwzględnej manipulacji zdobyła tron Orlais. Stanęła na czele najpotężniejszego narodu Thedas i poprowadziła cesarstwo w wiek oświecenia. Teraz jednak wisząca na włosku wojna między magami a templariuszami może zniszczyć Orlais od wewnątrz. Co gorsza, uciskane elfy wszczynają bunt. Aby ocalić Orlais, Celene musi za wszelką cenę utrzymać tron. Wielki Książę Gaspard wiele razy stawał do walki za cesarstwo i cesarzową, wykorzystując legendarne umiejętności orlezjańskiego kawalera. Czy walczył na próżno? Krąg upada i chaos zagraża cesarstwu, a Gaspard zaczyna wątpić, czy dyplomatyczne podejście Celene do problemu magów i buntu elfów zdoła ocalić Orlais. Być może nadszedł czas, by na tronie zasiadł nowy przywódca – taki, który żyje zgodnie z kodeksem kawalerów i wie, jak przywrócić siłę cesarstwu.

Briala, pokojówka Celene, już w czasach, gdy obie były jeszcze dziećmi, wykorzystywała swoją pozycję, by poprawić los elfów w Orlais. Jest powierniczką Celene, jej szpiegmistrzynią i kochanką. Gdy polityka zmusza Celene do dokonania wyboru między prawami pobratymców Briali a tronem Orlais, Briala też musi wybrać, komu pozostanie wierna. W czasie wojny o tron Orlais łamane są stare obietnice, rodzą się nowe sojusze. Okazuje się jednak, że to od kryjących się po lasach albo głodujących w obcowiskach elfów może ostatecznie zależeć los całego cesarstwa.

Dragon Age: Utracony tron – David Gaider

Matka młodego Marica, Królowa Rebeliantów, zdradzona ginie z rąk swoich szlachciców. Teraz Maric staje na czele armii buntowników próbujących wyzwolić kraj spod okupacji. Jego rodacy żyją w strachu, dowódcy – nie mają doń zaufania. Maric po swojej stronie ma jedynie Loghaina, młodego dzielnego banitę, który ocalił życie księcia, oraz Rowan, piękną wojowniczkę zaręczoną z nim od dnia narodzin. Otoczony przez szpiegów i zdrajców musi znaleźć sposób, by przetrwać i wypełnić swoje przeznaczenie: uwolnić Ferelden spod jarzma tyrana i zasiąść na tronie jako kolejny z linii potomków wielkiego króla Kalenhada.

Dragon Age: Powołanie – David Gaider

Po dwustu latach wygnania król Maric pozwolił wrócić do Fereldenu legendarnym Szarym Strażnikom. Wieści, z jakimi się zjawili, okazały się ponure. Oto jeden z nich umknął na Głębokie Ścieżki, by tam sprzymierzyć się z mrocznymi pomiotami – ich odwiecznym wrogiem. Szarzy Strażnicy potrzebują teraz pomocy króla Marica. Ten, choć niechętnie, zgadza się poprowadzić ich ścieżkami, które przed wielu laty przemierzył w pogoni za śmiertelnie niebezpieczną tajemnicą zdolną zniszczyć nie tylko Szarych Strażników, ale i królestwo na powierzchni.

Polecamy wam te powieści, bo to jednak zupełnie inne przeżycie, niż granie na komputerze. Cieszy to, że wydawnictwo Insignis wypuszcza na rynek coraz więcej powieści, które osadzone są w uniwersum growym. Mamy już na rynku przecież Far Cry Odkupienie i kto wie, co jeszcze miłego przygotuje dla nas wydawnictwo.

Nowe komputery, które pozwolą wam zagrać w serię Dragon Age, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Insignis informacja prasowa / GoodReads / BioWare / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment