htc-one-A9-iphone

Kto tak naprawdę kopiuje HTC, czy Apple?

Nie da się ukryć, że najnowszy smartfon HTC A9 jest bardzo podobny do iPhone’a 6 oraz 6S. Wiele osób już wiesza psy na tajwańskim producencie i twierdzi, że dokonał on plagiatu, ale czy na pewno?

htc-one-A9-iphone

Mało kto pamięta, ale swego czasu pomiędzy HTC i Apple toczyło się wiele spraw sądowych dotyczących praw patentowych. Finalnie zakończyło się to podpisaniem porozumienia w 2012 roku. z metalowych paneli, które zostały połączone plastikowymi fugami. Tak, to nie Apple pierwsze Na mocy owego dokumentu przez 10 lat obie firmy mogą korzystać ze swoich patentów. Dwie strony na tym skorzystały, tylko pytanie, kto bardziej… Już w 2013 roku cały świat zobaczył HTC ONE. Flagowca tajwańskiego producenta, który był jak na tamte czasy bardzo dobrym smartfonem. Jego obudowa była wykonana wprowadziło takie rozwiązanie. HTC twierdzi, że model A9 jest ewolucją stosowanej w ich smartfonach stylistyki i ciężko się z tym nie zgodzić. Owszem A9 jest podobny do iPhone’a 6 i 6S, ale to Apple ściągnęło patent z fugami. Firma, która szczyci się tak innowacyjnością, wykorzystała coś stworzonego przez konkurencję. Tak więc hejty wypowiadane w stronę HTC są bezpodstawne.

Na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów podobny do iPhone’ów. Dzieje się tak z kilku powodów. Są to ładne słuchawki i wielu producentów po prostu chciałoby mieć coś podobnego w swojej ofercie. No i zawsze się starano dorównać najlepszym, a Apple jest jednym z lepszych producentów. Sam korzystam z Huawei’a P8, którym nie tylko stylistycznie jest podobny do telefonów z logiem nadgryzionego jabłka, ale i nakładka producenta na Androida jest wzorowana na iOS’ie. Tak więc HTC w całej aferze nie jest niczemu winne, prędzej Apple może się wstydzić zaczerpnięcia stylistyki od Tajwańczyków.

 

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...