You are here
Land of War – polski FPS w realiach Drugiej Wojny Światowej Gry pc 

Land of War – polski FPS w realiach Drugiej Wojny Światowej

Temat Drugiej Wojny Światowej bardzo chętnie podejmowany jest przez producentów gier, a już w szczególności tych, którzy specjalizują się w FPS’ach. Mieliśmy przecież Medal of Honor, Call of Duty i Battlefield, a to tylko te największe z największych tytułów. Teraz przyszła pora na polaków, bo w przyszłym roku powinniśmy dostać Land of War, czyli FPS’a opowiadającego o losach polskiego żołnierza.

Land of War
Fot. MS Games / Land of War

Owszem, zdarzały się tytuły w historii gier komputerowych, które rozgrywały się w Polsce podczas Drugiej Wojny Światowej, ale rzadko kiedy cała kampania skupiała się wokół nich. Było chociażby Enemy Front stworzone przez CI Games, ale trudno tutaj mówić o ogromnym sukcesie produkcji, bo ta cierpiała na sporo niedoróbek w momencie swojej premiery, a i oprawa graficzna pozostawiała sporo do życzenia. Tam też mieliśmy do czynienia z innym ujęciem, bo zamiast FPS’a postawiono na widok zza pleców głównego bohatera.

Land of War The Beginning

Land of War, które ma jeszcze podtytuł The Beginning, będzie już klasyczną strzelanką, gdzie poczynania głównego bohatera obserwować będziemy patrząc jego oczami. Tak o produkcji możemy przeczytać na stronie developera, czyli MS Games.

„Land of War to first person shooter, w którym gracz wciela się w postać Piotra Kowalskiego, żołnierza wojska polskiego. Bohater na początku II Wojny Światowej zostaje wmieszany w rozgrywkę wywiadów, a od tego co zrobi, będą zależeć losy wojny, a nawet całego świata. Jego droga prowadzi przez wiele pól bitewnych września 39, oraz kolejnych lat wojny, a przygodowe tło gry trzyma w napięciu aż do finałowej sceny.

Pod Mokrą gracz stoczy bitwę z dywizją pancerną i będzie ostrzeliwał niemieckie czołgi z dział pociągu pancernego Śmiały. Wyruszy w szalony rajd tankietką TKS, aby przebić się do Modlina. Na wybrzeżu weźmie udział w obronie Helu i jedynym wydarzeniu w historii, kiedy to półwysep helski stał się wyspą. Różnorodność broni i pojazdów nie pozwoli na nudę. Gracz, walcząc w zamkniętych i otwartych lokacjach, dostrzeże również całą paletę polskich, wrześniowych krajobrazów: od ruin Wielunia, przez oblężoną Warszawę i bezdroża puszczy Kampinoskiej, aż po dzikie plaże Helu.”

https://youtu.be/9PIx2LrUsUs

Co będzie można robić?

W Land of War przyjdzie nam, jak widać na załączonym opisie, wziąć udział w walkach w różnych miejscach okupowanej Polski. Nie podano wprawdzie jeszcze wszystkich miejsc, gdzie przyjdzie nam walczyć, ale wśród nich pojawi się chociażby Warszawa, więc podejrzewamy, że będzie to związane z Powstaniem Warszawskim. Produkcja nie ma jeszcze swojej konkretnej daty premiery, ale tytuł m pojawić się na komputerach osobistych w 2020 roku. Nie jest jeszcze jasne to, czy tytuł pojawi się także na konsolach, ale na razie nie ma co zbytnio wybiegać w przyszłość.

Opublikowany przez MS Games teaser produkcji nie pokazuje wprawdzie samego gameplayu, ale mamy nadzieję, że niedługo się to zmieni. Zapewne zobaczymy go w chwili, kiedy do premiery zostanie już niedużo czasu. Produkcja FPS osadzona w realiach Drugiej Wojny Światowej może odnieść ogromny sukces, o ile zostanie odpowiednio dobrze stworzona. Trudno jeszcze wyrokować, czy Land Of War: The Beginning będzie sukcesem, bo krótka zajawka wideo oraz zdjęcia udostępnione na stronie internetowej firmy, nie zdradzają zbyt wiele. Mimo wszystko, jesteśmy bardzo ciekawi tego tytułu, bo jak dobrze wiemy, polskie produkcje potrafią być wybitne i potrafią sprzedawać się w milionach sztuk. Zobaczymy, czy w tym przypadku będzie podobnie.

Nowe gry, komputery osobiste, laptopy oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: MS Games / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment