Iron Maiden Slide

Legenda heavymetalu wypuszcza grę na smartfony – premiera już w czerwcu

Miłośnicy grupy „Iron Maiden” mogą powoli zwalniać miejsce na swoich smartfonach, gdyż na koniec czerwca zaplanowana została premiera produkcji z gatunku RPG akcji o dumnym tytule „Iron Maiden: Legacy of the Beast”.

Iron Maiden Slide

Legenda heavymetalu nie daje o sobie zapomnieć. Fani kapeli już od dłuższego czasu odkładają pieniądze, aby zagwarantować sobie miejsce na koncertach w ramach europejskiego tournée promującego najnowszy krążek zespołu (muzycy we Wrocławiu zagrają 3 lipca bieżącego roku). Tymczasem świat obiegła wiadomość, na temat daty premiery gry sygnowanej marką „Żelaznej dziewicy”.

Reprezentant gatunku RPG akcji tworzony jest we współpracy z „50cc Games” oraz studiem „Roadhouse Interactive” odpowiedzialnym za wydanie „Warhammer 40,000: Carnage”. Kapela swoją produkcję zapowiedziała już w styczniu tego roku, w marcu otrzymaliśmy pierwszy zwiastun, a teraz dzięki stronie „PreLaunch.me” poznaliśmy, iż debiut rynkowy „Iron Maiden: Legacy of the Beast” ma mieć miejsce pod koniec przyszłego miesiąca.

Tytuł przeznaczony jest na platformy mobilne, a jednym z najważniejszych elementów projektu stanowić ma muzyka zespołu, która to będzie nam przygrywać podczas walki oraz eksploracji cyfrowego uniwersum. Na ścieżce dźwiękowej znajdą się utwory dobrze znane fanom kapeli, jak i niepublikowane dotąd motywy muzyczne z koncertów oraz kawałki stworzone specjalnie na potrzeby gry.

Iron Maiden Screen

Naszym protagonistą w tym turowym RPG jest słynna maskotka „Iron Maiden” – Eddie, który przemierza niebezpieczne światy inspirowane twórczością Brytyjczyków. Pomiędzy poszczególnymi poziomami będziemy się poruszać przy użyciu mapy podobnej do tej z gry „Candy Crash Saga”. Rozgrywka ukierunkowana jest na akcję, a jednym z zadań gracza będzie umiejętne gospodarowanie w walkach posiadanymi przez Eddiego zdolnościami. Z kolei przeciwnikami, z którymi bohater będzie się mierzył, są postaci znane z okładek albumów i singli.

Opisywana produkcja to nie pierwszy pomysł na połączenie branży gier wideo ze światem muzyki. Starsi gracze doskonale powinni kojarzyć powstałą w 1999 roku we współpracy ze zmarłym niedawno artystą Davidem Bowie produkcję studia „Quantic Dream” – „Omikron: The Nomad Soul”.

http://www.youtube.com/watch?v=cjg1BEgYlBQ

Czy projekt „Iron Maiden” także będzie ciepło wspominany przez społeczność graczy? Odpowiedź na te pytanie poznamy już pod koniec czerwca.

Źródło: PreLaunch.me

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

117 More posts in mobile category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...