You are here
Lenovo prezentuje nowe komputery dla Graczy Sprzęt 

Lenovo prezentuje nowe komputery dla Graczy

Chińczycy pokazali właśnie dwa nowe urządzenia z linii IdeaCentre dedykowane korzystaniu z materiałów 3K i VR. Przyjrzyjmy się im.

Lenovo IdeaCentre AIO 750x300

Lenovo to potęga – to fakt, z którym dyskutować się nie powinno. Portfolio produktów producenta rozrasta się z kwartału na kwartał, zaś wyniki finansowe powodują uśmiech na twarzach akcjonariuszy. Aby utrzymać się na fali, firma zmuszona jest prezentować coraz to ciekawsze urządzenia, które mają pompować słupki sprzedaży. Firma zdaje sobie z tego sprawę i wprowadza do oferty dwa nowe komputery z linii IdeaCentre, z czego pierwszy jest tradycyjną (patrząc na design brzmi to dziwnie) jednostką centralną, drugi zaś konstrukcją typu AIO (All-in-one).

IdeaCentre Y710 Cube – futurystyczny potwór

Obudowa wygląda kosmicznie i stwierdzenie to nie będzie w przypadku tegoż komputera nadużyciem. Wygląd sprzętu cieszy oko i budzi respekt nawet wśród graczy.

Urządzenie w zależności od wybranego wariantu zostanie wyposażone w procesory Intel Core i7 szóstej generacji, 32 GB pamięci DDR4 RAM, 2 TB HDD lub 256 GB SSD, grafikę Nvidia GeForce GTX 1080 oraz funkcję KillerDoubleShot Pro, zmniejszającą lagi w grach. Za dodatkową opłatą możliwe będzie dołożenie do zestawu bezprzewodowego odbiornika Xbox One (do ośmiu kontrolerów).

Brzmi nieźle i przyznam, że sprzęt ma szansę zainteresować zapaleńców wirtualnej rozrywki w postaci gier komputerowych, choć równie dobrze sprawdzi się w rozwiązaniach profesjonalnych, w których wymagana jest wysoka wydajność.

IdeaCentreAIO Y910 – All-in-one dla gracza?

Lenovo IdeaCentre CUBE

Sprzęt może się podobać, podobnie jak większość AIO dostępnych na rynku. Wizualne walory idą tutaj w parze z przydatnym dodatkiem w postaci uchwytów pozwalających na wygodny transport, jeśli oczywiście targanie ponad 7 kilogramowego PC można uznać za takowe.

W komputerze zajdziemy układ Intel Core 7, wspierany 32 GB pamięci DDR4 RAM oraz grafiką Nvidia GeForce GTX 1080 lub AMD Radeon RX460. Dane zapiszemy na dysku twardym o pojemności do 2 TB lub szybkiej pamięci SSD o pojemności 256 GB. Na uwagę zasługuje tutaj implementacja głośników Harman Kardon Twin o mocy 5W.

Warto?

Patrząc na to, że sprzęty oferują wsparcie dla 4K i technologi VR (wirtualna rzeczywistość) – tak. Z drugiej strony na rynku znajdziemy kilka równie interesujących propozycji. Sprawdźmy więc ceny – podstawowy wariant Cube’a to wydatek rzędu 1300 dolarów (około 5 000 złotych), zaś na AIO wydamy aż 1800 dolarów (6 830 złotych). Obydwa urządzenia trafią na półki sklepowe już w październiku.

Źródło: Neowin

_______________________________________________

 

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment