You are here
W Minecrafta można już zagrać przez Oculus Rift News 

W Minecrafta można już zagrać przez Oculus Rift

Od poniedziałku można pobrać darmowe uaktualnienie do Minecrafta, które umożliwia grę na Oculus Rifcie. Do uruchomienia wymagana jest wersja gry na Windows 10.

minecraft-1290686 640

Przebojowy tytuł od Mojang AB doczekał się wreszcie aktualizacji, która umożliwia sterowanie widokiem za pomocą Oculus Rift. Zespół złożony z twórców Minecrafta i specjalistów z Oculus pracował nad wersją VR gry od ubiegłej jesieni. Współpraca zaowocowała wydaniem w kwietniu edycji mobilnej wspierającej Gear VR. Mojang na tym nie poprzestało i przez kolejne miesiące trwały prace nad rozszerzeniem Minecrafta na platformę Rift.

Najnowsze uaktualnienie zapewnia wsparcie dla sterowania „klawiatura + mysz”. W ustawieniach grafiki znajdziemy też nowe opcje, które pozwolą lepiej wykorzystać możliwości mocniejszych kart graficznych. Wśród nich znajdziemy tryb MSAA do wygładzania krawędzi i nowe warianty odległości rysowania obiektów. Polepszono też wydajność Direcx 11 dla Widnows 10.

Nowym rozwiązaniem wprowadzonym przez uaktualnienie jest Virtual Livingroom. Opcja umożliwia wycofanie się do wirtualnego salonu, z którego można prowadzić rozgrywkę na dwuwymiarowym wirtualnym ekranie. Płynne przełączanie między widokami następuje po naciśnięciu dedykowanego klawisza na klawiaturze lub padzie. W ten sposób możliwa jest zmiana stopnia immersji bez przerywania gry. Do korzystania z Rift VR dostosowany został też sposób obracania widoku i sterowanie.

Minecraft został wydany po raz pierwszy w 2011 roku. Jego twórcą jest szwedzki programista i założyciel Mojang AB – Markus Persson. Zadanie gracza polega na eksplorowaniu otwartego świata i szukanie surowców wykorzystywanych do wznoszenia rozmaitych budowli. Sama rozgrywka może być prowadzona w kilku trybach. Gra została wydana również na platformę Android, iOS i Windows Phone.

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

W Minecrafta można już zagrać przez Oculus Rift

Related posts

Leave a Comment