You are here
Lenovo Tab M7 oraz Tab M8 – dwa nowe tablet zmierzają na rynek artykuły News 

Lenovo Tab M7 oraz Tab M8 – dwa nowe tablet zmierzają na rynek

Lenovo na kilkanaście dni przed targami IFA 2019, które odbędą się w Berlinie, postanowiło zaprezentować swoje dwa nowe tablety. Lenovo Tab M7 oraz Tab M8 to urządzenia, które mogą przypaść do gustu użytkownikom poszukującym czegoś mniej skomplikowanego oraz względnie taniego. Czym wyróżniają się oba sprzęty i ile trzeba za nie zapłacić?

Lenovo Tab M7
Fot. Lenovo

Dalej nie potrafimy wyjść z podziwu, że tablety są popularne. Owszem, rozumiemy, że te bardziej profesjonalne modele mogą mieć szereg zastosować w chociażby grafice komputerowej, ale w sytuacji, kiedy mamy model z „taką sobie” specyfikacją, nie widzimy powodu do tego, by go kupować. Tymczasem Lenovo postanowiło wypuścić aż dwa takie modele, ale zdaje się, że firma ma pomysł na to, kto mógłby je kupić.

Lenovo Tab M7

Co takiego ma do zaoferowanie Lenovo Tab M7? To 7 calowe urządzenie, które pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 600×1024 pikseli. Sam wyświetlacz został wykonany w technologii IPS, więc nie ma się cos spodziewać po tym cudów, a szczególnie z taką rozdzielczością. Reszta specyfikacji także nie robi specjalnego wrażenia, bo procesorem zarządzającym został tutaj MediaTek 8321 lub MediaTek 8765B w zależności od wybranej wersji sprzętu (z Wi-Fi lub LTE). Pamięć RAM to 1 lub 2 GB, a na dane przeznaczono 16 lub 32 GB miejsca. Do tego dochodzą jeszcze dwa aparaty. Oba po 2 Mpix.

Lenovo Tab M7 działa pod kontrolą Androida 9 Pie w wersji Go, więc przynajmniej tutaj nie powinno być większych problemów z samą optymalizacją. Sprzęt wygląda interesująco pod względem design, bo sprawia wrażenie produktu Premium. Za to największym plusem będzie cena. Lenovo Tab M7 ma kosztować bowiem od 99 funtów, czyli mniej więcej od 430 złotych. W takim przedziale cenowym, nowy tablet od Lenovo może sprawdzić się jako dodatkowe urządzenie w domu z którego będą korzystały np. dzieci. Firma wypuściła jeszcze jedną wersję sprzętu, która jest już trochę mocniejsza.

Lenovo Tab M8

Lenovo Tab M8 jest też większy, niż model Tab M7. Klienci dostaną tutaj wyświetlacz IPS o przekątnej 8 cali, a jego rozdzielczość będzie uzależniona od wybranej wersji. Można będzie kupić w HD oraz FHD. Procesorem zarządzającym został tutaj MediaTek Helio A22, a jeżeli chodzi o ilość pamięci RAM to będą to 2 lub 3 GB. Na dane przeznaczono tyle samo miejsca, co w przypadku mniejszego tabletu. Możliwości aparatu też są lepsze, bo choć ten do selfie dalej ma 2 Mpix, to już główna jednostka została wyposażona w 5 Mpix.

Lenovo Tab M8 ma także dość pojemny akumulator, bo aż 5000 mAh, co ma zapewnić do 12 godzin oglądania multimediów lub aż 18 godzin przeglądania Internetu. Nie zabrakło także złącza słuchawkowego miniJack 3.5 mm. Ile trzeba będzie zapłacić za te wersje sprzętu? Tablet z rozdzielczością ekranu HD zaczyna się od 139 funtów, czyli mniej więcej 550 złotych, a ten z FHD od 159 funtów, czyli około 690 złotych. Urządzenia mają trafić do sprzedaży w październiku tego roku.

Nowe smartfony oraz tablety, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Lenovo / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment