GMPodcast750x300

Podcasty w Google Music to kwestia tygodni?

Pod koniec ubiegłego roku gigant z Moutain View poinformował za pośrednictwem swojego bloga o tym, iż oferta Google Music zostanie wzbogacona o podcasty. Wygląda na to, że prace dobiegają już końca, zaś wprowadzenie wspomnianych treści do serwisu streamingowego koncernu nastąpi w najbliższych tygodniach. Pytanie, czy zainteresują one subskrybentów usługi?

GMPodcast750x300

Podcasty to dość specyficzny rodzaj treści internetowych, które można porównać do tematycznych audycji radiowych. Te ostatnie cieszą się sporym uznaniem, jednak w dobie łatwego dostępu do dowolnych informacji, felietonów oraz niezwykle interesujących kanałów YouTube naprawdę ciężko utrzymać zainteresowanie słuchaczy. Inaczej ma się sprawa popularności podcastów – te stają się wręcz trendy, szczególnie w środowiskach związanych z nowymi technologiami oraz mediami społecznościowymi.

Cóż – wprowadzenie wspomnianych treści do iTunes mówi samo za siebie. Właściwie to uważam, iż decyzja Apple przyczyniła się do szybkiego tempa pracy nad Google Music Podcast. Mnie ten stan rzeczy z jednej strony cieszy, a z drugiej martwi. Dlaczego martwi? Zastanawiam się czy znajdziemy tam ciekawe materiały, czy możemy liczyć na polskie „kanały” oraz nad tym czy platforma znajdzie się na celowniku cenionych dostawców tego typu treści.

Wątpliwości są nieuniknione i towarzyszą one większości premier usług czy też produktów. Na chwilę obecną nie możemy jednak zweryfikować tego, czy w przypadku podcastów w Google Music są one uzasadnione. Jest na to stanowczo za wcześnie – właściwie premiera rynkowa dopiero przed nami. Na szczęście za sprawa redaktorów z androidpolice możemy zapoznać się ze zrzutami ekranowymi prezentującymi interfejs opisywanego serwisu.

Niespodzianek brak? Jest dokładnie tak, jak można było się spodziewać, choć należy brać pod uwagę fakt, że nie jest to najprawdopodobniej finalna wersja aplikacji. To z kolei pozwala sądzić, iż Google szykuje dla nas coś jeszcze. Co? Odpowiedź na to pytanie pojawi się wraz z rynkową premierą usługi.

Źródło: Androidpolice.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...