LG G8

LG G8 z obsługą gestów nad ekranem

LG opublikowało za pośrednictwem serwisu YouTube zaproszenie na premierę, która będzie miała miejsce na nadchodzących targach MWC 2019 w Barcelonie. Zwiastun, będący integralną częścią zapowiedzi zdradza jedną istotną cechę nadchodzącego urządzenia. Otóż LG G8 będzie można obsłużyć przy pomocy gestów nad ekranem.

LG G8

W pierwszej chwili można pomyśleć, że LG G8 będzie prawdziwą innowacją i zmieni sposób korzystania z urządzeń mobilnych. Chwila chłodnego zastanowienia pozwala wrócić “marzeniom” na ziemię. Flagowiec LG na rok 2019 będzie smartfonem topowym, ale jestem niemal pewny tego, że sprzęt nie zaskoczy niczym, czym nie zaskoczyła nas kiedyś konkurencja. Mam nadzieję, że jestem w błędzie, zaś premiera G8 mi to udowodni.

LG G8 z obsługą gestów nad ekranem

W uogólnieniu koncepcja nie jest zupełnie nowa. Podobne rozwiązanie stosował kiedyś Samsung, choć skuteczniejsze okazywały się aplikacje firm trzecich wykorzystujące potencjał narzędzia. Po cichu wspomniało się o tym, że plany wdrożenia podobnego ficzera ma także Apple, ale na ten moment sprawa ucichła. Oznacza to, że LG kroczy już wcześniej przetartą ścieżką i o pełnej innowacji nie może być tutaj mowy. Nie oznacza to, że sprzęt nie będzie wart uwagi.

Dziś zobaczyliśmy jedynie zwiastun, którego zadaniem jest zaciekawić internautów oraz dziennikarzy “czymś nowym”. To się, rzecz jasna, udało. Dopiero prezentacja smartfona pozwoli nam ocenić, czy rozwiązanie, które zamierza pokazać koreański producent, będzie warte prawdziwego zainteresowania.

Źródło: LG (YouTube)

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....