You are here
New York Videogames Awards – lista nagrodzonych za 2018 roku artykuły News 

New York Videogames Awards – lista nagrodzonych za 2018 roku

Kolejne nagrody branży gier zostały rozdane. Jak można się było spodziewać, zwyciężyli ci, co zawsze, choć nie obyło się bez drobnych niespodzianek. I choć New York Videogames Awards to dość młoda impreza, to jednak nie sposób odmówić jej wpływu na całą branżę. Kto poradził sobie najlepiej w 2018 roku według jury?

New York Videogames Awards

Ponad 400 tysięcy osób obserwowało wczoraj na Twitch, jak rozdawane są nagrody New York Videogames Awards. To wynik, który robi wrażenie, szczególnie, że jak wspomnieliśmy, samo wydarzenie jest stosunkowo młode. Ósme rozdanie nagród to już coś, a kiedy weźmie się pod uwagę, jak dużo tego typu wydarzeń jest na świecie, utrzymanie zainteresowania widzów to duża rzecz. Tutaj się to udało i co więcej, zapowiedziano już kolejne rozdanie, które odbędzie się na początku 2020 roku.

New York Videogames Awards

Zanim przejdziemy do nagrodzonych, warto wspomnieć o tym, kto w ogóle odpowiada za samą nagrodę. Przyznaje ją organizacja non-profit, zlokalizowana oczywiście w Nowym Jorku i zrzeszająca dziennikarzy i blogerów związanych ze światem nowych technologii oraz gier wideo. Co ciekawe, samo wydarzenie jest biletowane, a wszelkie zyski z tego tytułu, idą na wsparcie dla organizacji udzielających pomocy i szkolących młodych ludzi. Zacna inicjatywa, więc tym bardziej z wielka przyjemnością warto się nią zainteresować.

A jak wygląda sprawa z nagrodzonymi twórcami w tym roku? Tutaj obyło się oczywiście bez większych niespodzianek, bo praktycznie większość przyznawanych za 2018 rok nagród, wyglądała podobnie. Można w tym węszyć spisek, ale nam wydaje się, że po prostu nie mogło być inaczej. Ciekawe jest też to, że New York Videogames Awards ma dość specyficzne nazwy nagród przypisane do każdej z kategorii. Nawiązują one do „Wielkiego Jabłka”, czyli metropolii, gdzie odbywa się cała impreza. Wśród tych nazw znalazły się między innymi: Wielkie Jabłko za grę roku czy Wściekły byk za najlepszą bijatykę.

Nagrodzeni na New York Videogames Awards 2019

Lista nagrodzonych tytułów jest dość obszerna, ale wiadomo, że król jest tylko jeden. W tym roku produkcja ze studia Santa Monica zgarnęła wszystko. Także tutaj, więc God of War został okrzyknięty grą roku, co w pełni rozumiemy. To jednak nie jedyna statuetka, która trafiła do twórców. Drugą dostał za najlepiej odegraną rolę w grze Christopher Judge, który wcielił się w Kratosa. Wszyscy, którzy grali w ten tytuł chyba nie mają wątpliwości, że nagroda jest w pełni zasłużona.

Dwie nagrody trafiły także do Rockstar, które oczywiście stworzyło Red Dead Redemption 2. Nagrody powędrowały do studia za najlepiej wykreowany świat oraz za scenariusz. I tutaj chyba też nie powinno być żadnych wątpliwości, dlaczego tak się stało. Ciekawe jest też to, że najlepszą grą mobilną nie zostało Fortnite (na szczęście), ale Florence. To dobry znak, bo widać, że kapituła nie kierowała się tutaj popularnością danej produkcji, a jej walorami. Najlepszy remake to Shadow of the Colosus, który mamy wrażenie przeszedł trochę bez echa, a przynajmniej w Polsce. To owszem dość specyficzny tytuł, ale warto dać mu szansę. I to nie tylko dlatego, że otrzymał nagrodę na New York Videogames Awards.

Reszta nagrodzonych

Wyżej wymienione nagrody, to oczywiście nie wszystkie, które zostały rozdane w Nowym Jorku. O dużej popularności Nintendo świadczy to, że ich tytuły cały czas są popularne i tutaj także zostały dostrzeżone. Tak prezentują się nie wymienione jeszcze przez nas kategorie, które okazały się najlepsze w 2018 roku.

Gra dla dzieci: Nintendo Labo Variety Pack
VR: Tetris Effect
Gra Indie: Dead Cells
Muzyka w grze: Tetris Effect
Bijatyka: Super Smash Bros. Ultimate
Legendy branży: Jade Raymond
Początkujący zespół eSportowy: Knicks Gaming
Nagroda za dziennikarstwo związane z grami: Cecilia D’Anastasio

Zgadzacie się z tym wyborem?

Bestsellery Steam 2018 – co najchętniej kupowali gracze?

Nowe gry, PC-ty oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: New York Videogames Awards

Related posts

Leave a Comment