LGGram1x1

LG Gram — prawie jak Macbook Air

Południowokoreański producent znany dziś głównie z produkcji całkiem udanych smartfonów oraz telewizorów postanowił wprowadzić do oferty linię ultracienkich notebooków, które mają szansę przyćmić nawet produkty Apple.

LGGram1x1
Nowa seria mobilnych komputerów LG to przede wszystkim smukłość konstrukcji oraz waga liczona nie w kilogramach, a właśnie gramach, na co wskazuje sama nazwa sprzętu. Przyznam, iż obcowanie z 980 gramowym notebookiem wydaje się kuszącą propozycją. Niestety, z początku produkty LG sygnowane marką Gram będą sprzedawane jedynie na terenie USA. Zawód? Skądże, podejrzewam, że laptopy trafią na europejskie półki sklepowe z lekkim tylko opóźnieniem względem Stanów Zjednoczonych.

Urządzenia będą dostępne w dwóch wariantach 13,3- oraz 14-calowych. Naturalnie poszczególne wersję otrzymają zgoła odmienne podzespoły. I tak, w mniejszym notebooku znajdziemy ekran o rozdzielczości Full HD, procesor Intel Core i5, 8GB RAM oraz dysk SSD o pojemności 128 GB, zaś jego cena wynosi 899 USD. W opcji z 14-calową matrycą umieszczono mocniejszy procesor Intel Core i7 oraz dwa razy więcej pamięci na dane użytkownika. Tutaj cena sięga aż 1399 dolarów, co jest kwotą niemałą, jak za sprzęt mobilny.

LGGram2x1

Przyglądając się zdjęciom, można dostrzec łudzące podobieństwo do sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka, a mówiąc ściślej – modelu Apple MacBook Air. Nie uważam tego za minus, przeciwnie — wspomniany sprzęt jest klasą samą w sobie, zaś naśladowanie sprawdzonych rozwiązań, które, nie oszukujmy się, należą do najlepszych na rynku, jest według mnie świetnym posunięciem.

Jeśli macie jeszcze jakieś obiekcje co do tego, czy będziemy mieli do czynienia z produktem Premium, to nadmienię, iż obudowa LG Gram została wykonana z materiałów takich jak węgiel, lit oraz magnes. Wygląda na to, że o jakość konstrukcji nie powinniśmy martwić się w ogóle.

Jak nie trudno zgadnąć, urządzenie pracować będzie pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego giganta z Redmond — Windows 10.

 
Źródło: TheVerge
 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

562 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...