lg3 750x300 1

LG Optimus Zone 3 pokazuje, że budżetowiec nie musi być ładny

Rynek budżetowców staje się powoli coraz pełniejszy. Ostatnimi czasy, niemal każdy liczący się producent, wypuszcza coś w tym segmencie. Teraz do wyścigu dołącza LG ze swoim Optimus Zone 3.

 
lg3 750x300 1
W przypadku LG Optimus Zone 3, nie ma co się jednak oszukiwać. Ten smartfon to budżetowiec „pełną gębą”. Daleko mu do chociażby Xiaomi Redmi 3 czy Lenovo Lemon 3, które pojawiły się ostatnio. Oba wyżej wymienione urządzenia miały nie tylko ciekawą specyfikację, ale też nie odstraszały wyglądem. W przypadku LG zastanawiamy się, kto zaakceptował taki design.
Owszem, może jesteśmy odrobinę zbyt szorstcy w ocenie Optimus Zone 3, ale przyzwyczailiśmy się już do tego, że producenci odchodzą od ramek wokół ekranu. LG postanowiło je przywrócić z pełną mocą i jest to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy. Smartfon wygląda wyjątkowo topornie z czarną obramówką, a przekątna ekranu (4,5 cala) nie pomaga. Być może przy większym wyświetlaczu ramki by tak nie przeszkadzały, ale tego się już nie dowiemy.
 
lg3 750x300 2
 
Gdy przełkniemy gorzką pigułkę, czyli wygląd, okazuje się, że LG stworzyło naprawdę przyzwoity telefon. Czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,1 GHz oraz dwa aparaty (5 oraz 2 Mpix) to cechy, które może nie zachwycają, ale z całą pewnością nie są też zaskoczeniem. Szczególnie, gdy spojrzymy na cenę. Za LG zapłacimy bowiem około 70 dolarów (w opcji prepaid), choć jest to cena dla mieszkańców USA. O dostępności na innych rynkach jeszcze nic nie wiadomo.
Za takie pieniądze, LG Optimus Zone 3 wydaje się być naprawdę doskonałym sprzętem. Jego największym plusem jest pamięć przeznaczona na dane użytkownika. Będzie to aż 32 GB, czyli rzecz rzadko spotykana, nawet w lepszych sprzętach. Wprawdzie wątpimy, by wykorzystane podzespoły były najlepszej jakości, ale to i tak doskonały ruch ze strony LG. Optimus Zone 3 działał będzie na Androidzie Lollipop i choć ma w sobie potencjał, raczej nie wróżymy mu sukcesu. Sama pamięć nie wystarczy, by przyciągnąć do siebie użytkowników. Szczególnie, że za taką cenę smartfon będzie służył tylko do jednego – do dzwonienia.
Źródło: GSMArena
Fot: jw.
________________________
Po smartfony do LG zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...