LinkedIn w rękach Microsoftu

Poniedziałek przyniósł interesującą informację z obozu Microsoft. Otóż gigant z Redmond przejął portal LinkedIn.

linkedin-microsoft-wykup-grafika-informacyjna

LinkedIn to jedna z najpotężniejszych platform zrzeszająca osoby zatrudnione i te, które poszukują pracy. To tam zamieszcza się swoje życiowe doświadczenie, zbiera kontakty i szuka nowych. Dzięki serwisowi z pewnością nie jedna osoba zmieniła swoje życie. To także ogromny biznes z gigantyczną bazą klientów, która stal się rozrasta. Nie dziwne, że ktoś się na nią połasił. Tylko, że tak ogromna inwestycja musiała wiązać się z niesamowitymi kosztami.

I tak właśnie było. W opublikowanym przez Microsoft oświadczeniu możemy dowiedzieć się, za ile gigant nabył LinekdIn. Kwota robi wrażenie, bo akcje firmy wyceniono na 196 dolarów za akcje, a cała transakcja kosztował 26,6 miliarda zielonych! Szefostwo z Redmond wiedziało jednak co robi i zainwestowane pieniądze z pewnością im się zwrócą, a ten ruch pokazuje tylko jak mocno Microsoft sfokusowany jest na karierze swoich klientów.

Przypomnijmy, że w portfolio developera znajdują się już narzędzia, które na zawsze kojarzyły się już będą z rozwojem osobistym oraz karierą. Chociażby słynny PowerPoint, który jest nieodłącznym elementem każdego firmowego spotkania. Zresztą przecież cały pakiet Office to przykład narzędzi służących w głównej mierze rozwojowi biznesu. Dodajmy do tego jeszcze cały czas rozwijanego Skype’a wraz z coraz ciekawszymi możliwościami tłumaczeń czy osobistego asystenta Cortanę. To wszystko, teraz razem z LinkedIn, tylko umocni pozycję Microsoftu.

Według Satya Nadella, dyrektora generalnego koncernu, taki ruch jest czymś, co można nazwać perfekcyjnym dopasowaniem. I trudno się z nim nie zgodzić. Ponoć nie ma co się obawiać o dalsze losy LinkedIn. Wszystko ma zostać „po staremu”, wliczając w to oczywiście cały brand marki oraz jej rozwój. Czy tak będzie w rzeczywistości powinniśmy przekonać się już niedługo. Microsoft ma ogromną bazę klientów i w połączeniu z tą LinkedIn może zdziałać cuda. O ile będzie się słuchał osób, które sprawiły, że portal stał się światowym liderem.

Źródło: AndroidCentral
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...