linkedin-microsoft-wykup-grafika-informacyjna

LinkedIn w rękach Microsoftu

Poniedziałek przyniósł interesującą informację z obozu Microsoft. Otóż gigant z Redmond przejął portal LinkedIn.

linkedin-microsoft-wykup-grafika-informacyjna

LinkedIn to jedna z najpotężniejszych platform zrzeszająca osoby zatrudnione i te, które poszukują pracy. To tam zamieszcza się swoje życiowe doświadczenie, zbiera kontakty i szuka nowych. Dzięki serwisowi z pewnością nie jedna osoba zmieniła swoje życie. To także ogromny biznes z gigantyczną bazą klientów, która stal się rozrasta. Nie dziwne, że ktoś się na nią połasił. Tylko, że tak ogromna inwestycja musiała wiązać się z niesamowitymi kosztami.

I tak właśnie było. W opublikowanym przez Microsoft oświadczeniu możemy dowiedzieć się, za ile gigant nabył LinekdIn. Kwota robi wrażenie, bo akcje firmy wyceniono na 196 dolarów za akcje, a cała transakcja kosztował 26,6 miliarda zielonych! Szefostwo z Redmond wiedziało jednak co robi i zainwestowane pieniądze z pewnością im się zwrócą, a ten ruch pokazuje tylko jak mocno Microsoft sfokusowany jest na karierze swoich klientów.

Przypomnijmy, że w portfolio developera znajdują się już narzędzia, które na zawsze kojarzyły się już będą z rozwojem osobistym oraz karierą. Chociażby słynny PowerPoint, który jest nieodłącznym elementem każdego firmowego spotkania. Zresztą przecież cały pakiet Office to przykład narzędzi służących w głównej mierze rozwojowi biznesu. Dodajmy do tego jeszcze cały czas rozwijanego Skype’a wraz z coraz ciekawszymi możliwościami tłumaczeń czy osobistego asystenta Cortanę. To wszystko, teraz razem z LinkedIn, tylko umocni pozycję Microsoftu.

Według Satya Nadella, dyrektora generalnego koncernu, taki ruch jest czymś, co można nazwać perfekcyjnym dopasowaniem. I trudno się z nim nie zgodzić. Ponoć nie ma co się obawiać o dalsze losy LinkedIn. Wszystko ma zostać „po staremu”, wliczając w to oczywiście cały brand marki oraz jej rozwój. Czy tak będzie w rzeczywistości powinniśmy przekonać się już niedługo. Microsoft ma ogromną bazę klientów i w połączeniu z tą LinkedIn może zdziałać cuda. O ile będzie się słuchał osób, które sprawiły, że portal stał się światowym liderem.

Źródło: AndroidCentral
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...