ikolX750x300

Lokalizacja telefonu ikol X – menedżer urządzeń Android to przy nim zabawka

Zgubiony smartfon, kontrola pracowników w firmie, sprawdzanie lokalizacji dziecka, a może powiadomienia o przekroczeniu prędkości tudzież zdefiniowanej wcześniej granicy? Niezależnie od powodów, dla których decydujemy się na usługi służące „odnajdywaniu” urządzenia, warto zastanowić się nad wybraniem produktu, który nie drenuje baterii, jest dokładny, nie kosztuje krocie oraz co istotne dba o bezpieczeństwo danych. Chciałbym przedstawić wam mój typ…

ikolX750x300

Jako zagorzały fan ekosystemu Google korzystałem do tej pory głównie z autorskiej platformy „Menedżer Urządzeń Android”, dzięki której mogłem zlokalizować sprzęt w przypadku zgubienia oraz wykonać kilka dodatkowych czynności. Niestety, rozwiązaniu daleko do ideału i nie mówię tutaj bynajmniej o problemie „pożerania baterii”. Kłopoty zaczęły się, kiedy mój smartfon zniknął z listy posiadanych urządzeń. Później było już tylko gorzej, co było dla mnie niemałym zaskoczeniem, szczególnie że sama usługa lokalizacji (w innych aplikacjach) działała bezbłędnie. Cóż – pora poszukać alternatywy.

Właściwie nie musiałem długo szukać, gdyż ta sama trafiła do mojej skrzynki mailowej. Producent programu o prostej nazwie „lokalizacja telefonu ikol X” postanowił zachęcić mnie do zapoznania się z rozwiązaniem. Jak na razie – nie żałuję. Właściwie chciałbym podzielić się z wami kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi tytułowego oprogramowania.

IkolXBBB

Aby korzystać z dobrodziejstw rozwiązania wystarczy być posiadaczem smartfona pracującego pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego Android. Po instalacji aplikacji z Google Play i krótkiej konfiguracji, podczas której niezbędne będzie podanie danych takich, jak mail oraz numer telefonu zostaje już tylko potwierdzenie rejestracji oraz  zagłębienie się w ustawieniach, które swoją drogą oferują całkiem interesujące możliwości, takie jak:

  • Sprawdzanie położenia lokalizatora – telefonu (częstotliwość odświeżania nawet co 1 minutę)
  • Historia lokalizacji (3 miesiące)
  • Przedłużona historia lokalizacji (do 12 miesięcy)
  • Alert SOS – powiadomienie zdefiniowanej osoby o niebezpiecznej sytuacji
  • Alert przekraczania określonego obszaru

Nie są to wszystkie funkcje programu, jednak z dokładniejszym opisem zapoznacie się podczas lektury recenzji ikol X, która ukaże się niebawem na łamach portalu Vipmultimedia.pl. Ogólny koncept, jak i samo działanie aplikacji zasługuje na uznanie. Wady? Z pewnością istnieją, choć na chwilę obecną, nie licząc topornego interfejsu nie mam się do czego przyczepić.

http://www.youtube.com/watch?v=hnzXhBD7Y1k 

Aplikacja jest oczywiście darmowa, jednak jeśli chcemy korzystać z jej pełnych możliwości będziemy musieli zdecydować się na subskrypcję. Co ciekawe nie mamy tutaj do czynienia z jednorazową opłatą, a cyklicznym abonamentem obejmującym poszczególne funkcje. Niecodzienny model, ale z drugiej strony docenią to użytkownicy potrzebujący tylko jednej, czy dwóch opcji premium.

Zastanawia mnie tylko, jak ma się sprawa drenażu wbudowanego w smartfon akumulatora oraz dokładność pomiarów. Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak dalsze sprawdzanie, jak ikol X radzi sobie podczas codziennego użytkowania.

Źródło: ikol X.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...