Lokalizowanie zagubionego urządzenia – bezpłatna usługa od Google

Od wczoraj gigant z Mountain View rozpoczął rozsyłanie do smartfonów oraz tabletów pracujących pod kontrolą Androida aplikację Menager Urządzeń, pozwalającą między innymi odnaleźć zagubione urządzenie. Czego jeszcze możemy się spodziewać po programie?

GoogleMedia750x300

Na początek powinniśmy odwiedzić adres https://www.google.com/android/devicemanager i wyrazić zgodę na korzystanie z usługi.

Od tej pory w przypadku zagubienia naszego urządzenia nie jesteśmy zdani sami na siebie. Logując się w przeglądarce do konta Google będziemy mogli wybrać z pomiędzy kilku sposobów służących odnalezieniu zguby. Jednym z nich jest opcja „zadzwoń”, po której wybraniu nasz sprzęt, nawet pomimo wyciszenia, rozdzwoni się możliwie największym poziomem głośności. To wygodne, pod warunkiem, że smartfon został zgubiony stosunkowo blisko.

 

W innych przypadkach możemy oczywiście zlokalizować nasze urządzenie, i próbować je odnaleźć na własną rękę. Jeśli jednak podejrzewamy, że padło ofiarą złodzieja i prawdopodobieństwo odzyskania przez nas telefonu jest niewielkie, powinniśmy zadbać o znajdujące się na nim dane.

Tutaj wujek Google znów wyciąga pomocną dłoń i udostępnia nam możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych urządzenia, co pozwoli nam na ochronę naszej prywatności przed osobami trzecimi.  

Co prawda podobne funkcje występują w niejednym, modyfikowanym oprogramowaniu Android, lecz oficjalne narzędzie Googla wydaje się być wiarygodniejsze, a korzystanie z niego prostsze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...