lol51 750x300 1

Lollipop 5.1 zapowiada wiele okien

Aktualizacja Lollipopa przynosi zmiany. I nie chodzi tu tylko o naprawę błędów swojego macierzystego systemu, ale o zapowiedź nadchodzących przemian. Przynajmniej na to mamy nadzieję.

 
lol51 750x300 1
 
W dobie kilkurdzeniowych procesorów, gigabajtów pamięci i coraz większych ekranów na których możemy pracować, smartfony stają się urządzeniami wielozadaniowymi. Postrzeganie ich jako sprzętu do prowadzenia rozmów telefonicznych od dawna przestało mieć rację bytu. Słuchawki stanowią teraz ogniwo, które za kilka lat może zastąpić komputery (przynajmniej w tych podstawowych zadaniach). Czego im więc brakuje? Podzielności.
Kto miał styczność z produktami Samsunga z serii Galaxy Note z pewnością wie jakim udogodnieniem jest tam możliwość podzielenia ekranu. Różne obszary robocze dają użytkownikowi przestrzeń, którą sam może modyfikować według swoich potrzeb. Obecnie próżno szukać takiego rozwiązania na smartfonach, ale najnowsza aktualizacja Lollipopa daje nadzieję na to, że jest to stan przejściowy.
Pracując na tablecie lub większym smartfonie, brak podzielności okien stanowi spory problem. Rzadko kiedy użytkownik ogranicza się do jednej aplikacji, a płynne przechodzenie między nimi stanowi nie lada wyzwanie. W kodzie aktualizacji Lollipopa znaleziono jednak ciekawy zapis. Krótka wzmianka o opcji „multi-window” to wprawdzie żadne konkretne informacje, ale samo pojawienie się takiej możliwości zwiastuje duże zmiany. Wyobraźmy sobie, że na jakimkolwiek sprzęcie hulającym na nowej wersji OS’a będziemy mogli korzystać z opcji do tej pory zarezerwowanej w większości dla Windowsowych produkcji. Brzmi dobrze? Nawet bardzo.
Oczywiście z otwieraniem szampana przyjdzie nam jeszcze poczekać. Google nie przepada za przedwczesnym ogłaszaniem efektów swojej pracy, ale już w maju odbędzie się kolejna edycja konferencji i/O, gdzie prawdopodobnie poznamy więcej szczegółów. Wersja 5.1 przyniosła wprawdzie kilka istotnych zmian (obsługa wielu kart SIM czy wprowadzenie wsparcia dla HD Voice) to apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Źródła: phandroid
Fot: jw., androidpit

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...