Nexus, Chrombook i zegarki z AndroidWear w Polsce?

Wygląda na to, że nasz piękny kraj w końcu przestanie być traktowany przez największych producentów jako zło konieczne. W mniemaniu Apple, które skutecznie omija Polskę z najnowszymi produktami, jesteśmy klientem drugiej kategorii. Na szczęście, oni nie są jedynym przedstawicielem branży technologicznej.

 
goo 750x300 1
 
Nowości od Google pojawiają się u nas z opóźnieniem, czego dobrym przykładem było ostatnio przez nas opisywane GooglePlay Muzyka. Fakt, powinniśmy się cieszyć, że w ogóle dostajemy cokolwiek od giganta z Mountain View, ale wygląda na to iż wkrótce sytuacja ulegnie zmianie. Informując świat o swojej nowej witrynie, Google wprowadził nie tylko możliwość zakupu sprzętu, ale dał coś jeszcze. Szczególnie Polakom.
Witryna Google Store to nic więcej jak nowy sklep, gdzie istnieje możliwość zamówienia produktów, w tym np. Chromebook Pixel. Nic interesującego, prawda? Niby tak, ponieważ jak można było przypuszczać, w Polsce usługa jest niedostępna. Tylko, że tym razem, użytkownik spragniony nowych produktów nie zostaje z niczym.
Po wejściu na główną stronę widzimy ładnie, a co ważne składnie przetłumaczone na polski informacje. O ile zdanie „Google Store nie jest tu jeszcze dostępny” nie napawa optymizmem, to już odnośnik do amerykańskiej strony, tak. Przenosi on bowiem do doskonale przygotowanej reklamy Google Store, gdzie są wyszczególnione najnowsze produkty giganta. Wprawdzie próbując zakupić którykolwiek z nich, zaczynamy krążyć, bo ponownie wracamy na stronę z tym nieszczęsnym zdaniem o niedostępności. Ale to i tak dobry znak.
 
goo 750x300 2
 
Strona amerykańska zachęca profesjonalizmem. Teksty są składne, grafiki przygotowane specjalnie pod polski rynek, a to wszystko może oznaczać jedno. Prawdopodobnie już niedługo na naszym rynku zagoszczą produkty od Google! Czyli Nexusy (w końcu!), nowy Chromebook czy Chromecast oraz zegarki z AndroidWear na pokładzie. I oczywiście szereg akcesoriów do wyżej wymienionych.
Zbliża się konferencja i/O, a to może oznaczać, że tam padną jakieś szczegóły o nowych krajach w których zadebiutuje Google Store. Czy Polska będzie jednym z nich? Dużo na to wskazuje i miejmy nadzieję, że polski odpowiednik sklepu to nie tylko ukłon w stronę dużego klienta, ale zapowiedź zmian. Ważny jest jeszcze jeden element. Jak będą wyglądały ceny w przeliczeniu na złotówki? Oby nie tak jak w przypadku OnePlus One, którego polska cena jest wyższa niż np. w Niemczech.
Źródło: GoogleStore
Fot: jw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

248 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
Statystycznie w co 8. smartfonie na świecie jest polska miedź lub srebro

W swoim wystąpieniu podczas panelu "Jakim krajem będziemy w 2050 roku?" szef KGHM zwrócił uwagę,...