You are here
Sprzedaż Nintendo Switch jest znakomita. Firma chwali się wynikami Gry konsole 

Sprzedaż Nintendo Switch jest znakomita. Firma chwali się wynikami

Po raz kolejny Japończycy udowodnili, że ich lekko szalony pomysł, miał jednak sens. Sprzedaż Nintendo Switch dobitnie pokazuje, ze pomysł na tą „dziwaczną” konsolę, był strzałem w dziesiątkę. Wprawdzie wyniki nie są tak ogromne, jak chociażby w przypadku Sony PlayStation, ale firma i tak ma wielkie powody do zadowolenia.

Sprzedaż Nintendo Switch
Fot. Nintendo

W momencie, kiedy zarówno Microsoft jak i Sony, przygotowują się do wypuszczenia na rynek swoich nowych generacji konsol, Nintendo spokojnie dalej milczy. Widocznie cieszy się z tego, że coraz więcej klientów patrzy na ich produkt przychylnym okiem. Co chwila pobijane są rekordy sprzedaży i choć Nintendo Switch nie radzi sobie jeszcze tak dobrze, jak Nintendo 3DS, to mimo wszystko Japończycy powinni być bardzo zadowoleni ze swoich wyników.

Sprzedaż Nintendo Switch jest znakomita

Sprzedaż Nintendo Switch poszybowała ostatnio w górę, bo ostatni kwartał przyniósł jej wzrost o aż 50 procent w porównaniu do analogicznego okresu z zeszłego roku fiskalnego. Japończycy zdołali w ciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedać bowiem aż 4.8 miliona sztuk swojego urządzenia, a łącznie od jego debiutu udało się znaleźć nabywców na ponad 41 milionów konsol. To rewelacyjny wynik i częściowo w jego uzyskaniu pomogła konsola Nintendo Switch Lite, która dopiero co debiutowała na rynku.

Samego Nintendo Switch Lite sprzedało się aż 1.85 miliona sztuk na całym Świecie, a do tego trzeba jeszcze dodać to, że firma wypuściła na rynek nową wersję konsoli, która dłużej trzyma na jednym ładowaniu. To także musiało sprawić, że znalazło się kilku nowych nabywców na sprzęt. Jednak w porównaniu do konsoli Nintendo 3DS, Switch ma jeszcze długą drogę przed sobą. 3DS sprzedało się bowiem do tego czasu w ilości powyżej 75 milionów sztuk, a gier na tą platformę ponad 380 milionów. Jeżeli jednak wszystko pójdzie po myśli Nintendo, niewykluczone, że Switch przebije ten wynik. Zasługą tego, że konsola tak dobrze się sprzedaje, są także tytuły, który nie ma po prostu na innych platformach.

Co najchętniej kupowali gracze?

Nintendo pochwaliło się także wynikami sprzedaży poszczególnych tytułów. Po zamieszczonej poniżej liście widać, że dalej ich największym atutem jest wąsaty hydraulik, czyli Mario, który występuje w aż sześciu najlepiej sprzedających się tytułach. Doskonałym wynikiem może pochwalić się także Link, który zbiera wiele pochwał od krytyków oraz samych graczy.  Poniżej znajdziecie zestawienie gier, które sprzedały się w największej ilości sztuk od momentu swojej premiery.

 1. Mario Kart 8 Deluxe – 19,01 milionów sprzedanych sztuk
 2. Super Smash Bros. Ultimate – 15,71 milionów sprzedanych sztuk
 3. Super Mario Odyssey – 15,38 milionów sprzedanych sztuk
 4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 14,54 milionów sprzedanych sztuk
 5. Pokémon Let’s Go! Pikachu/Eevee – 11,28 milionów sprzedanych sztuk
 6. Splatoon 2 – 9,28 milionów sprzedanych sztuk
 7. Super Mario Party has – 7,59 milionów sprzedanych sztuk
 8. New Super Mario Bros. U Deluxe – 4,59 milionów sprzedanych sztuk
 9. Super Mario Maker 2 – 3,93 milionów sprzedanych sztuk
 10. The Legend of Zelda: Link’s Awakening – 3,13 milionów sprzedanych sztuk
 11. Fire Emblem: Three Houses – 2,29 milionów sprzedanych sztuk

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Nintendo / The Verge / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment