Lumia 1520 – Phablet „jeszcze” od Nokii

„Jeszcze”, gdyż jak ostatnio informowaliśmy dział odpowiedzialny za urządzenia mobilne Fińskiego producenta został kupiony przez Microsoft. Jednak najprawdopodobniej model 1520 powstał jeszcze przed zawarciem porozumienia między firmami. Czy Phablet z Windows Phone, gabarytowo porównywalny z Galaxy Note, ma szanse na rynku?

Lumia1520uuu750x300

Urządzenie z pewnością będzie cieszyło się ogromną popularnością wśród użytkowników mobilnych okienek. Niestety, podejrzewam, że tylko u nich. Brak zainteresowania ze strony fanów konkurencyjnych systemów nie będzie spowodowany kiepską konfiguracją sprzętową, gdyż na tym polu Lumia 1520 prezentuje się całkiem nieźle.

W Phablecie Nokii, podobnie jak w Lumi 1020, zostało umieszczone aż 2GB pamięci RAM. To daje dużą przewagę nad pozostałymi smartfonami pracującymi pod kontrolą Windows Phone. Urządzenie będzie napędzane jednostką Qualcomma – Snapdragonem 800, co z automatu gwarantuje wysoką wydajność. Szczególnie w przypadku dobrej optymalizacji systemu, która WP może się poszczycić.

lumia1520photos8 1020 verge super wide

Wymiary, choć spore (16 x 7,6 cm) nie powinny przeszkadzać w codziennym użytkowaniu, choć obsługa jedną ręką może być ciężka. Jednak w zamian otrzymujemy aż 6-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1080p.

Zdjęcia wykonane 16Mpix aparatem z technologią PureView będziemy mogli zapisać na 32GB pamięci Flash.

Urządzenie ma pracować pod kontrolą niewydanego jeszcze GDR3, wraz z dodatkami Nokii „Bittersweet shimmer”. Niestety, owe dodatki mogą pojawić się w Lumii po raz ostatni, gdyż na chwilę obecną nie znamy stanowiska Microsoftu w kwestii dalszego wsparcia autorskich aplikacji Nokii.

Specyfikacja sprzętowa wygląda naprawdę dobrze, jednak czy dla  „ubogiego” systemu jakim jest Windows Phone potrzeba takich mocnych podzespołów. Od zawsze wiadomo, że mobilna platforma Microsoftu nie jest w tej kwestii wymagająca, głównie za sprawą dobrej optymalizacji.

nokialumia1520leaknew9 1020 verge super wide

Niestety, system jest bardzo „zamknięty”, podobnie jak iOS, jednak ten drugi ma przewagę w postaci dobrego wsparcia deweloperów. Na Windows Phone brakuje wielu popularnych aplikacji, co potrafi skutecznie zniechęcić przyszłych nabywców. O ile Ci mogliby przemilczeń brak otwartości w WP, o tyle braku w aplikacjach i usługach już nie. Z tego też powodu, nowa Lumia prawdopodobnie nie ma nawet szans na powtórzenie sukcesu Samsung Galaxy Note.

 

Źródło: TheVerge 

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...