Apple750x300

Plastikowy iPhone 5c i złoty iPhone 5s. Apple wchodzi w nową erę.

Apple zrezygnował ze swojej polityki wystawiania pojedynczych produktów i zaledwie kilka godzin temu zaprezentował swoje dwa nowe modele telefonów. Mowa tutaj o iPhone 5s i iPhone 5c. Metalowy i plastikowy. Droższy i tańszy. Lepszy i gorszy?

Apple750x300

Plastik fantastik

iPhone 5c, czyli plastikowy, tańszy, ale czy gorszy? Na pewno słabszy, ale to wciąż mocny smartfon. 4 calowy ekran Retina, łączność LTE, Bluetooth 4.0 oraz dwurdzeniowy układ Apple A6. Pojemniejsza bateria od „zwykłej piątki”, aparat wciąż taki sam, za to kamerka z przodu została ulepszona do HD, by jeszcze lepiej prowadziło nam się wideorozmowy.

iPhone 5C - 1

Potwierdzając plotki, iPhone’a 5c możemy zakupić w 5 kolorach: różowym, żółtym, niebieskim zielonym i oczywiście białym. Całość zamknięta w obudowie o grubości 8,97 mm i wadze 132 gram.

iPhone 5C - 2

Zamawiając smartfona możemy wybierać spośród dwóch opcji pamięci: 16 i 32 GB. Pierwsza ma kosztować 549 dolarów, zaś druga 649 dolarów.

http://www.youtube.com/watch?v=N8uyyB_-klg

Metalowy bananowy?

iPhone 5s, opisany przeze mnie powyżej jako metalowy, droższy i lepszy, spełnia wszystkie te wymagania. Posiada wszystko to, co jego tańszy brat, jednak całość zamknięta jest w obudowie metalowej, co potwierdza politykę firmy z Cupertinio, o której zwykło się mówić w Polsce, że tworzy telefony dla „bananów”. Wszystko napędza dwa razy szybszy od poprzednika dwurdzeniowy układ Apple A7, a największym dodatkiem, który odróżnia go od wszystkim telefonów na rynku jest czytnik linii papilarnych, którym od teraz możemy odblokowywać telefon.

ZUDEmi2OhkNEXOytiddH

Oczywiście między zwykłym modelem a ulepszoną „s”-ką, weszło tylko kilka kosmetycznych zmian. Pojemniejsza bateria o mocy 5,92 Whr, co daje 8 godzin rozmów, a trybie spoczynku 250 godzin, co daje 25 godzin więcej niż w iPhonie 5. Dodatkowo ulepszono aparat, który teraz posiada 13 Megapikseli, przesłonę f/2.0, dzięki której można robić zdjęcia lepszej jakości przy słabym oświetleniu oraz dwie diody LED. Dodatkowo dostajemy tutaj funkcję kręcenia filmów z efektem slow motion w rozdzielczości 720p przy 120 klatkach na sekundę. Sam obiektyw jest chroniony szafirowym szkłem.

3I1I4U9miCvgFs2KlAAC

Jednak plotki, które dotyczyły powiększonej pamięci RAM się nie potwierdziły i w 5s wciąż będziemy mieć 1GB pamięci operacyjnej LPDDR3. Wszystko inne pozostaje bez zmian, jak 4-calowy ekran Retina o rozdzielczości 1136 x 640 pikseli oraz wymiary obudowy – 7,6 mm grubości oraz waga – 112 gram.

apple-iphone-5s-napis-mat-pras-660x440

Gold, gold, gold

Przy zakupie iPhone’a 5s możemy wybierać spośród opcji 16, 32, 64  a także 128 GB pamięci wewnętrznej! Żeby pokazać, że model 5s jest najbardziej luksusowy ze wszystkich iPhone’ow dostępnych na rynku wypuszczono go w trzech wariantach kolorystycznych: czarny, biało-srebrny i biało-złoty. Cena będzie oscylować pomiędzy 649 dolarów przy 16 GB pamięci, a 849 dolarów przy 64 GB pamięci. Cena wersji ze 128 GB jest jeszcze nieznana.

Telefon trafi do sklepów w USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Francji i Niemczech już 20 września. My musimy poczekać do grudnia bieżącego roku. Zainteresowani kupnem któregoś z iPhone’ów?

 

źródło: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...