MacBook Pro ID

Dotykowy konfigurowalny ekran OLED – nowe MacBooki pozamiatają

Choć event, na którym wspomniane komputery mają zostać zaprezentowane, odbędzie się dopiero jutro, my już dziś możemy podzielić się z wami kilkoma faktami dotyczącymi MacBooków.

MacBook Pro ID

Jutro o 19 „naszego” czasu rozpocznie się wydarzenie Apple, podczas którego firma pokaże swój najnowszy sprzęt. Jak nie trudno zgadnąć chodzi o nowe przenośne komputery. Co ciekawe – zapowiada się na to, że sadownicy nie zamierzają ordynarnie odświeżyć jedynie co poniektórych elementów urządzeń, szykuje się prawdziwa rewolucja…

MacBook z panelem dotykowym

O takowym mówiło się już od jakiegoś czasu, ale jak słusznie zauważyli redaktorzy serwisu MacRummor, w dokumentacji systemu MacS 10.12.1 znalazły się grafiki prezentujące rzeczony sprzęt. Dzięki „wyciekowi”, bo tak powinniśmy nazwać sprawę, dowiedzieliśmy się o kilku nowych elementach konstrukcji, które znacząco wpłyną na model użytkowania komputera.

Tradycyjny pasek funkcyjny zostanie zastąpiony dotykowym, kolorowym panelem OLED, który w zależności od potrzeby będzie wyświetlał zróżnicowane treści tudzież opcje.

Mało tego – tradycyjny przycisk power zniknie, gdyż zostanie wtopiony we wspomniany panel. Istotny jest przy tym fakt, iż element będzie obsługiwał Touch ID. Jak mniemam, posłuży to do weryfikacji użytkownika podczas logowania lub nawet płatności Apple Pay.

Co z tą klawiaturą?

Patrząc na grafiki – możemy wywnioskować (co potwierdzają przecieki), że klawiatura w nowych MacBookach to stosowana dotychczas technologia Butterfly. Zaskakujące jest to, że może zniknąć z niej klawisz Escape. Dlaczego? Na chwilę obecną nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, choć przypuszczam, że wspomniany przycisk znajdzie swoje wirtualne odzwierciedlenie na panelu OLED.

Co z resztą? Tego dowiemy się już jutro podczas eventu Apple.

Źródło: MacRummors

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...