Apple Microsoft

Microsoft vs. Apple – w tym tygodniu odbędzie się bitwa

Środa i czwartek okażą się wyjątkowo ciekawe z punktu widzenia miłośnika nowych technologi. Wszystko za sprawą eventów Microsoftu i Apple’a, które odbędą się dzień po dniu. Zacięta rywalizacja czy niepowiązane ze sobą wydarzenia?

Apple Microsoft

Pozornie odmienne tematycznie eventy mogą okazać się sobie bliższe niż wydaje się to na pierwszy rzut oka. Oczywiście mówię to w oparciu nie o fakty, a doniesienia oraz interpretację lakonicznych komunikatów obydwu firm, oraz „ordynarne” przecieki.

Apple

Wedle wspomnianych informacji – Apple szykuje dla nas potężne odświeżenie komputerów przenośnych z serii MacBook, które nie ograniczy się wyłącznie do upgrade’u konfiguracji. Sadownicy mogą doczekać się daleko idących zmian konstrukcyjnych, wśród których może znaleźć się konfigurowalny panel OLED. Ten może zastąpić typowe klawisze funkcyjne. Oczywiście premiera nowych laptopów  choć istotna, może nie być wszystkim, co ma do pokazania Apple. Na szczegóły musimy jednak poczekać aż do czwartkowego wieczoru.

Microsoft

Tutaj pewni (prawie) możemy być tylko dwóch rzeczy. Po pierwsze firma wyposaży dotychczasowe urządzenia Surface w nowe procesory, po drugie – zaprezentuje komputer typu AIO.

Ciężko powiedzieć czy Microsoftowi uda się zainteresować nimi rynek, choć w mojej ocenie jest to jak najbardziej prawdopodobne. Zwłaszcza że liczby nie kłamią i są dla Surface’ów niezwykle łaskawe. Jeśli komputer All-in-One będzie cechować się podobnymi walorami – również okaże się hitem.

Rywalizacja?

Wielu twierdzi, że będzie to starcie gigantów. Ja patrzę na temat z innej strony – targetem każdej z firm jest zupełnie różna grupa docelowa. Dodatkowo eventy nie odbędą się w tym samym dniu, przez co nie będzie zachodzić konieczność wyboru tego ciekawszego.

Muszę jednak zaznaczyć, że mój pogląd może diametralnie zmienić się tuż po wspomnianych wydarzeniach. Nie mogę przewidzieć tego, czy koncerny nie zaprezentują prawdziwych killerów.

 

Źródła: Twitter, AndroidCentral, TheVerge, opracowanie własne

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...