You are here
Xiaomi Mi Mix – smartfon przypominający ekran News 

Xiaomi Mi Mix – smartfon przypominający ekran

Smartfon pozbawiony ramek od dłuższego czasu pojawia się w konceptach wielu producentów. Niektórzy skłonni są nawet do realizacji takowej wizji – weźmy pierwsze z brzegu Xiaomi, które pokazało wczoraj Mi Mix.

Xiami Mi Max

Na wstępie zaznaczmy jedną istotną rzecz – urządzenie nie jest zupełnie pozbawione ramek, choć te zostały zredukowane do minimum dzięki czemu ekran wypełnia aż 91,3 proc. przedniego panelu. To wynik imponujący i widać to już na pierwszy rzut oka…

Chińczycy zaszaleli w kwestii konstrukcji

Bryła sprawia wrażenie delikatnej i jest to w dużej mierze spowodowane tym, że jedną widoczną „ramką” jest dolny panel, na który znajdziemy aparat (tak, na dole) oraz czujnik zbliżeniowy. Ten drugi wykorzystuje technologię ultradźwiękową, przez co możliwe było takowe umiejscowienie.

Konstrukcja z 6,3-calowym ekranem (2040 x 1080p) o proporcjach 17:9, swoją drogą dość nietypowych, została wykonana z czystej ceramiki. Mam tu na myśli nawet przyciski, przez co możemy uznać, iż jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie.

Xiami Mi Max

Czytnik linii papilarnych odnajdziemy na tylnym panelu, tuż pod modułem aparatu głównego. Miejsce wręcz idealne, gdyż nie psuje pozytywnych wrażeń wywieranych przez przednią „bezramkową” taflę.

Co drzemie w środku?

Mały potworek, a właściwie duży potwór, bo jak inaczej nazywać sporych rozmiarów urządzenie. Za wydajność Mi Max czuwa układ Qualcomm Snapdragon 821, taktowany zegarem 2,35, 4/6 GB RAM oraz 128/256 GB flash (UFS 2.0). To naprawdę mocna konfiguracja i martwi mnie właściwie jej jedyny element – bateria. Akumulator o pojemności 4400 mAh, choć duży, może nie poradzić sobie z wymaganiami stawianymi przez jakby nie patrzeć wydajnościowego potwora.

Pozostała część konfiguracji prezentuje się następująco:

  • NFC (Mi Pay)
  • Quick Charge 3.0
  • Tylna kamera 16 Mpix PDAF, f/2.0
  • Nagrywanie 4K
  • Bluetooth 4.2
  • USB-C
  • Wymiary 158,8 x 81,9 x 7,9

Tanio nie będzie

Na rynku Chińskim za Mi Max przyjdzie zapłacić odpowiednio 349 RMB za wersję z 4/128 GB oraz 3999 RMB w przypadku wariantu mocniejszego. Daje nam to od 2050 do 2350 zł, lecz przelicznik mówi w tym momencie niewiele, gdyż dojdą tutaj dodatkowe opłaty. Te mogą podnieść cenę o nawet kilkaset złotych.

Źródło: AndroidPolice, Mi

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment