chess 750x300 1

Messenger pozwala na grę w szachy i wysyłanie piesełów

Kto choć raz nie miał tak, że po prostu siedział i zabijał czas przeglądając newsfeda? Zamiast przewijać nic nieznaczące informacje można wykorzystać Facebooka znacznie ciekawiej. Na przykład grając na nim w szachy.

chess 750x300 1

Meesenger jest jedną z najpopularniejszych aplikacji służących do komunikacji. W zeszłym roku Facebook podał dane odnośnie liczby osób, które miały styczność lub korzystają z tego rozwiązania. 600 milionów to wartość przyprawiająca o zawrót głowy. Nie dziwnego, że przy takiej aktywności w Messengerze cały czas odnajdowane są nowe funkcje. Wszak rozmowy to nie wszystko.

Szachy to sport (tak, to jest sport) dla cierpliwych. Wprawdzie istnieje dyscyplina, która łączy walkę na polach szachownicy z tą w ringu bokserskim, ale tego byśmy nie polecali. Po kilku solidnych uderzeniach w twarz nasza koncentracja może ulec znacznemu pogorszeniu. Lepiej skorzystać z funkcji oferowanej przez Messengera. Wystarczy wpisać w treści wiadomości „@fbchess play” i uzbroić się w cierpliwość. Szachownica w oknie pojawia się wprawdzie od razu, ale zanim poznamy zasady poruszania się po planszy, minie trochę czasu.

chess 750x300 2

Chcąc wybrać, którymi figurami zaczniemy rozgrywkę (domyślnie kolory przydzielane są losowo), należy wpisać „@fbchess play White” lub „@fbchess play Black”. Przesuwanie figur odbywa się przez komendy, np. „@fbchess e4” ruszy naszego pionka na pole E4. Wpisując Nbd2, ruszymy konia z pola B na D2. Brzmi skomplikowanie? Uwierzcie, kwestia wprawy. Warto dokładnie przeczytać pomoc, do której uzyskacie dostęp, wpisując „@fbchess help”.

A jeżeli macie ochotę poprawić komuś humor wpiszcie w komunikatorze „@dailycute”. Rozmówca dostanie losowo wybrany obrazek z Igmur (może traficie na pieseła). Obie funkcje działają nie tylko w mobilnej aplikacji, ale również w przeglądarkach. Miłej zabawy!

Źródło: Techinsider
Fot: źródło własne, Igmur

____________________________
Najnowsze smartfony znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...