AndroidWear750x300

Najnowszy update Android Wear wprowadza do systemu kilka istotnych zmian

Popularność inteligentnych zegarów rośnie i nic w tym dziwnego. Urządzenia te potrafią być naprawdę przydatne, zaś sam system Android Wear pozwala na wykonanie wielu czynności wygodniej niż przy użyciu smartfonu. Nie oznacza to oczywiście, że nie może być lepiej – bo może, czego przykładem jest najnowsza aktualizacja tytułowej platformy.

AndroidWear750x300

Gigant z Mountain View poinformował za pośrednictwem swojego bloga o szczegółach nadchodzącego update’u dla Android Wear. Co prawda nie poznaliśmy jeszcze konkretnego terminu „wypuszczenia” paczki aktualizacyjnej, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze działania Google, podejrzewam, że stanie się to na przełomie maksymalnie kilku tygodni.

Użytkownicy wspomnianego systemu zdają sobie sprawę z tego, jak istotnym elementem są gesty. Wraz z aktualizacją kontrolowanie urządzenia bez potrzeby dotykania ekranu wejdzie na wyższy poziom. Dotychczasowe opcje wzbogacą się o możliwość nawigowania po kartach, uruchamiania aplikacji czy powrotu do ekranu głównego – i to wszystko za pomocą ruchów nadgarstka (popchnięcie, potrząsanie oraz podnoszenie). Wygodne, prawda?

AndroidWearxxx

To nie wszystko. Google zaimplementował w Android Wear funkcję wysyłania wiadomości tekstowych za pomocą głosu. Co ciekawe wśród kompatybilnych aplikacji znajdziemy między innymi Hangouty, Telegram, Viber oraz WhatsApp, ale zabrakło już FB Messengera, co jest dla mnie niemałym zaskoczeniem.

Update zawiera jeszcze jedną funkcję, lecz ta zarezerwowana jest wyłącznie dla dwóch modeli – Huawei Watch oraz Asus ZenWatch 2 (wersja 49 mm). Skąd ów ograniczenie? Otóż aby móc cieszyć się rozmowami głosowymi bez dodatkowego sprzętu w postaci słuchawek Bluetooth, konieczne jest posiadanie urządzenia wyposażonego w głośnik. Na chwilę obecną jedynie dwa zegarki, pracujące pod kontrolą Android Wear, mogą pochwalić się obecnością tegoż elementu w swojej konstrukcji.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na rozpoczęcie rozsyłania opisanej aktualizacji.

Źródło: Officialandroid.blogspot

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...