Messenger pozwoli na cofnięcie wysłanej wiadomości

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Facebook zamierza wprowadzić tytułową funkcję w mobilnej aplikacji Messenger. Oznacza to, że cofanie wysłanej wiadomości, czyli swoisty “God Mode” będzie dostępny dla wszystkich użytkowników wspomnianego komunikatora.

Staram się wysyłać wiadomości z rozwagą, lecz mimo to nie udaje mi się uniknąć pomyłek. To naturalne, szczególnie że Messenger stanowi dziś podstawę komunikacji, zarówno zawodowej, jak i prywatnej. Tak wygląda to na moim konkretnym przykładzie. Biorąc pod uwagę liczbę przekazywanych treści, o pomyłkę jest naprawdę nietrudno. Problem w tym, że w razie “wpadki” nie ma możliwości cofnięcia wysłanej wiadomości. To ma się niebawem zmienić.

Messenger z cofaniem wiadomości

W kwietniu Zuckerberg zapowiedział, że funkcja pozwalająca na cofanie wiadomości wysłanych za pośrednictwem aplikacji Messenger trafi do wszystkich użytkowników serwisu. Komunikat wydano po wypłynięciu na jaw sytuacji, w których włodarze FB kasowali całe prywatne wątki rozmów użytkowników. Przyznacie, że to iście mistrzowski sposób na załagodzenie sporu?

Niestety, od czasu zapowiedzi nie doczekaliśmy się żadnych konkretów. Aż do teraz, kiedy na światło dzienne wyszły doniesienia o tym, że grupa użytkowników aplikacji Messenger dla systemów z rodziny Android otrzymała możliwość testowania ficzera. Są to jednak dopiero testy, a co za tym idzie — pozostali userzy komunikatora muszą uzbroić się w cierpliwość.

Messenger

Działanie funkcji

Opiszmy pokrótce to, jak wygląda opcja w obecnym kształcie. Po wejściu w wątek konwersacji i próbie usunięcia konkretnej wiadomości, na ekranie smartfona pojawi się komunikat z możliwością wybrania jednego z dwóch scenariuszy. Pierwszy zakłada usunięcie wpisu po stronie użytkownika skrzynki, drugi permanentne cofnięcie wysłanej wiadomości.

Sam fakt wprowadzenia nowości cieszy, ale martwi mnie jeden szczegół. Okazuje się, że opcja będzie dostępna jedynie czasowo. Podobnie wygląda to w przypadku poczty Gmail, gdzie na cofnięcie wysłanej wiadomości mamy tylko 30 sekund.

Nie wiem jak wy, ale ja będę z opisywanego dodatku korzystał przynajmniej kilka razy w miesiącu. Smartfony z Androidem, na których możecie zainstalować aplikację Messenger, nabędziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...