Messenger

Messenger dla Androida z zupełnie nowym wyglądem

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, Facebook zaczyna wdrażać nowy wygląd aplikacji Messenger dla systemu Android. Biel uproszczonego do bólu interfejsu bije po oczach i powątpiewam w to, że takich zmian oczekują użytkownicy komunikatora.

Messenger

Przez wiele lat Messenger stanowił prostą aplikację, która służyła użytkownikom do komunikacji za pomocą wiadomości tekstowych oraz wysyłania zdjęć. Wraz ze wzrostem popularności, do komunikatora zaczęły trafiać coraz to nowsze funkcje i narzędzia. Dzisiaj, tytułowa apka jest przeładowana po brzegi zbędnymi ficzerami, z których większość ciężko nazwać użytecznymi. Zuckerberg postanowił nieco naprawić rzeczoną kwestię.

Nowy Messenger dla Androida

Żeby było jasne — nie jest to oficjalna aktualizacja, jeszcze nie teraz. Na ten moment, uaktualniony wygląd trafił do losowych użytkowników. Co istotne, nie musieli oni dokonywać żadnych zmian po swojej strony. Wszystko działo się na “serwerach” Facebooka. Z pewnością nowości trafią niebawem do pozostałych userów Messengera, tymczasem możemy się im nieco przyjrzeć.

Jak zawsze w tego typu sytuacjach, szczęśliwi użytkownicy, którzy otrzymali nowości, postanowili podzielić się informacją z resztą świata, udostępniając zrzuty ekranu. Dowiadujemy się z nich tego, że interfejs został podzielony na trzy sekcje — rozmowy, użytkownicy oraz “Explore”. Ostatnia zakładka to w zasadzie zbiór wszystkich dodatków takich, jak chociażby gry.

Interfejs został też nieco odchudzony i nie znajdziemy w nim niepotrzebnych elementów. Dominują tutaj nowe ikony oraz wszechobecna biała kolorystyka. Mnie wygląd nowej wersji aplikacji Messenger dla systemu Android zwyczajnie się podoba. Jeśli wam również, przypomnę tylko, że z tytułowego programu możecie korzystać między innymi na smartfonach zakupionych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: AndroidPolice

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...