Messenger My Day 750x300

Messenger zmienia się dla Polaków – nie będziecie zadowoleni

Facebook postanowił wyróżnić nasz kraj, dzięki czemu jako pierwsi otrzymaliśmy dostęp do najnowszej wersji Messengera. Ta czerpie garściami z Instagrama i Snapchat, co niestety nie wyszło aplikacji na dobre.

Messenger My Day 750x300

Messenger od pewnego czasu sprawiał wrażenie przeładowanego i ociężałego. Teraz może być jeszcze gorzej. Wszystkiemu winna funkcja „My Day” i zmiany w interfejsie aplikacji. Najzabawniejsze jest w tym to, że nowości pojawiły się tylko u Polskich użytkowników usługi. Testy? Owszem, ale na skalę kraju, gdyż ficzery zagoszczą u każdego usera w naszym kraju.

Messenger i nowości

Wspomniana funkcja to nic innego jak dublowanie możliwości Snapchata i Instagram Stories, czyli codzienna (usuwana po 24 godzinach) porcja naszych fotek lub filmów upiększona dziecinnymi naklejkami. Cóż, może jestem już stary, wszak 30 lat to nie przelewki, ale za nic w świecie nie mogę pojąć fenomenu tak kiczowatego rozwiązania. Uwierzcie – starałem się korzystać z podobnych bajerów i wiem, że nie sprawdza się to w moim przypadku. Ba, dodatkowe elementy zwyczajnie utrudniają życie.

Poza „My Day” aplikacja zyskała też lekko odświeżony (jaśniejszy) Interfejs, co akurat przypadło mi do gustu oraz aparat. Nie, nie subtelny odsyłacz do funkcji fotograficznych, ale nachalny panel pojawiający się w większości paneli aplikacji.

Messenger i wygoda

Jeszcze do niedawna ceniłem Messengera za wygodę użytkowania. Jego prostota, nawet po dodaniu wielu funkcji, zasługiwała na pochwałę. Z apki korzystało się po prostu świetnie. Po dzisiejszych zmianach jestem przerażony, czuję się obco i zwyczajnie nie mam ochoty uruchamiać Messengera. Zrezygnować z tej formy komunikacji niestety nie mogę, gdyż jest to mój główny kanał komunikacyjny, zarówno prywatny, jak i zawodowy.

Jeśli jednak zostawię moje uprzedzenia na boku, będę musiał przyznać, że nowości z pewnością przypadną do gustu młodszym użytkownikom, którzy lubują się w tego typu „udziwnieniach”. Starsi userzy, bądź ci oczekujący sprawnego narzędzia będą zawiedzeni. Spokojnie, jest szansa na to, że Zuckerberg się opamięta i wycofa ten jakże szalony pomysł.

Źródło: Facebook

 

 

_____________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...