mess 750x300 1

Messenger zagrozi Androidowi?

Messenger zmienia się w kombajn, który może w przyszłości zmieść z powierzchni ziemi konkurencję. A przynajmniej na to się zapowiada.

mess 750x300 1

Płatności przez Internet to jedna z wygodniejszych form pozbywania się zarobionych przez nas pieniędzy. Wystarczy kilka kliknięć, a z konta ubywają złotówki. Dobrze skonfigurowana platforma zapewni bezpieczeństwo, a stosując wszystko z umiarem, bez problemu z tego typu usługą poradzi sobie każdy.

Do tej pory, chcąc skorzystać z płatności potrzebowaliśmy kolejnego, skonfigurowanego konta. Oczywiście, mogliśmy korzystać z dobrodziejstw Android Pay lub Apple Pay, które pozwala na dokonywanie płatności w sklepach czy aplikacjach. Ale dalej oznaczało to, że na naszym smartfonie pojawiała się nowa rzecz. A gdyby tak zamiast kolejnej ikony na pulpicie, możliwość płacenia przez Internet została dodana tak, gdzie zaglądamy na co dzień? Tak widać pomyślał Marc Zucerberg, bo wiele wskazuje na to, że Messenger wzbogaci się o kolejną funkcję.

mess 750x300 2

W komunikatorze pełno jest funkcji, które do niczego się nie przydają jak np. granie w szachy. Prawdopodobnie w maju pojawi się jednak coś, co w końcu okaże się przydatne. Chodzi o opcję wysyłania pieniędzy naszym znajomym. Wystarczyłoby kliknąć w odpowiednią ikonę ($ rzecz jasna), wpisać kwotę i to w zasadzie tyle. Przed przystąpieniem do całej operacji trzeba będzie oczywiście skonfigurować oraz połączyć Messengera z kartą kredytową. Druga strona, ta która ma otrzymać pieniądze musi zrobić to samo. Dodatkowym zabezpieczeniem ma być funkcja wpisania kodu PIN, a w przypadku urządzeń z system iOS także TouchID.

Minusem jest to, że gdy opcja się pojawi, wystartuje na początku tylko w USA, a pieniądze nie będę pojawiać się na koncie odbiorcy natychmiast. Może to zająć do trzech dni w zależności od tego, w którym banku ma konto. Płatności w sklepach internetowych oraz tych stacjonarnych także mogą stać się faktem. Sprawiłoby to, że na telefonie nie potrzebowalibyśmy kilku różnych aplikacji, a wystarczyłaby jedna – Messenger. Widać Facebook planuje całkowitą dominację i o ile „dogada” się z bankami oraz firmami spoza Stanów Zjednoczonych, ma na to realną szansę.

Źródło: GSMArena
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...